Шість номінацій та десять претендентів – лауреатів обласної літературно-мистецької премії ім. М.М. Коцюбинського у 2020 році визначено
19 серпня відбулося фінальне засідання комісії з обговорення кандидаті та визначення лауреатів премії ім. М.М.Коцюбинського у 2020 році.
![](/uploads/27468-m.jpg)
Список претендентів на здобуття почесної премії представила секретар комісії Наталія Коцюбинська. Вона повідомила, що впродовж останніх двох місяців у соціальних мережах та на новинних порталах регіону громадськість мала можливість ознайомитися з біографією та висловити свою думку про творчість всіх десяти митців.
- З кожним роком обирати кращих з-поміж кращих високохудожніх літературних, мистецьких та наукових досягнень, пов’язаних з Чернігівщиною все важче і важче. Наша область багата талановитими людьми, творчість яких відома як в Україні, так і за її межами, - сказав заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван.
Члени комісії обговорили творчі здобутки та досягнення претендентів на отримання премії імені Михайла Коцюбинського. Далі шляхом таємного голосування визначили лауреатів літературно-мистецької премії у шести номінаціях.
Отже, лауреатами Обласної літературно-мистецької премії ім. М.Коцюбинського цього року стали:
«Поезія» - Ольга Батьковська – поетеса, член НСПУ, місто Бахмач. Висунута за книгу поезії «Домінанта».
«Проза» - Віталій Божок – письменник, журналіст, член НСПУ та НСЖУ з Корюківки. Номінований за книгу «Афганська жара».
«Народознавство» - Катерина Лісовенко – педагог, письменниця з міста Київ. Висунута за книгу «Затоплена Придніпровська цивілізація. Історія. Людські долі».
«Театральне мистецтво» - Інна Сергієнко – артистка вищої категорії Чернігівського обласного молодіжного театру, місто Чернігів. Номінована за втілення образу жінки - матері, сестри, нареченої, подруги у виставі «Прощена неділя» та серію проведених благодійних заходів з цією виставою у Прилуках та Чернігові.
«Музичне мистецтво» - Сергій Теребун – генеральний директор, художній керівник Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм, місто Чернігів. Висунутий за значний особистий внесок у розвиток та популяризацію музичного мистецтва Чернігівщини.
«Декоративне та образотворче мистецтво» - Оксана Корнієнко – художниця, член Національної спілки художників України з міста Чернігів. Номінована за цикл робіт «Мандри UA».
Урочисте вручення нагород відбудеться 17 вересня у музеї-заповіднику імені М.Коцюбинського під час урочистостей з нагоди 156-річчя від дня народження письменника.
Обласна літературно-мистецька премія ім. М.М. Коцюбинського – заснована з метою вшанування пам'яті класика української літератури Михайла Коцюбинського, який тривалий час жив, працював і похований у Чернігові. Починаючи з 2003 року вона фінансується з обласного бюджету.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.