Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:40:27

Микола Сукач анонсував ХХ Міжнародний фестиваль "Сіверські музичні вечори"

05.03.2020   17:17Агенцiя

Про ювілейний XX Міжнародний фестиваль класичної музики «Сіверські музичні вечори», який цього року проходитиме з 12 по 29 березня, розповів 4 березня року під час зустрічі з журналістами та громадськістю художній керівник та головний диригент Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» Чернігівського обласного філармонійного центру, заслуженим діяч мистецтв України Микола Сукач.

Микола Сукач

Микола Сукач

Вдаючись до ретроспективи, Микола Сукач наголосив, що за двадцять років фестивалю на концертах у філармонійному центрі звучала класична та сучасна музика у виконанні багатьох колективів та солістів, чиї назви та імена можуть прикрасити будь-яку поважну сцену в світі. Рівень учасників ставить «Сіверські музичні вечори» на один щабель з багатьма відомими широкому загалу міжнародними фестивалями.

За двадцять років із фестивальної сцени постійно звучить класична та сучасна музика у виконанні Академічного симфонічного оркестру «Філармонія», Національної заслуженої академічної капели України «Думка», Академічної хорової капели Українського радіо, Академічного камерного хору імені Д.Бортнянського, Камерного хору «Цурумі» (Японія) та провідних музикантів світу. Серед них – піаністи Микола Сук, Вадим Руденко, Микола Луганський, Олег Полянський, Олексій Набіулін; скрипалі Олег Криса і Микола Саченко; віолончеліст Олександр Князєв. У концертах також брав участь найкращий баяніст світу Юрій Шишкін; скрипалі Харрієт Маккензі (Велика Британія), Ерік Шуман (Німеччина), Магдалена Гека (Франція), Маю Кішіма і Саяка Шоджі (Японія), Анатолій Баженов (Україна), Байрон Таучі (США) та Давід Небель (Швейцарія); віолончелісти Ендрю Сміт (США), Іван Кучер та Максим Дєдіков (Україна); гобоїсти Стів Каплан (США) та Азад Алієв (Азербайджан); валторніст Білл Бернатіс (США). А ще - Марія Стурм (кларнет, США), Джаніс Маккензі (фагот, США), Роман Барковський (альт, Бельгія), піаністи Хьок Лі (Республіка Корея), Катаріна Крпан, Саня Дракуліч (Хорватія), Анатолій Затін (Мексика), Валентина Ігошіна (Франція), В’ячеслав Зубков, Юрій Кот, Єгор Єгоров та Ольга Шадріна (Україна); диригенти Хобарт Ерл, Юрій Янко, Андрій Савчук, Андрій Шевчуковський (Україна), Міцунобу Такая (Японія), Джордж Стеллуто, Тарас Криса, Анне Банневег (США), Йонг Чіл Лі (Республіка Корея), Квартет імені М.Лисенка, квартет "Tenors BEL'CANTO" (Україна), соліст Маріїнського театру опери та балету Михайло Кіт (бас) та багато інших.

Відповідаючи на питання журналістів що до проблем, які нині стоять перед організаторами фестивалю, Микола Сукач вказав на головну з них - брак фінансування. На сьогоднішній день захід фінансується виключно коштом обласного бюджету. Чернігівська обласна державна адміністрація, як може, підтримує фестиваль. Але цього недостатньо. У всьому цивілізованому світі подібними фестивалями опікуються спонсори. На переконання маестро, «відсутність спонсорів, неналежне ставлення до класичної музики з боку багатьох можновладців та, врешті-решт, недосконале вітчизняне законодавством, що не заохочує, а відлякує меценатів» призводить до того, що «Сіверські музичні вечори» не в повній мірі реалізують творчий потенціал, яким володіють». Разом з тим, за словами пана Миколи, постійно зростаючий інтерес, який виявляють до фестивалю слухачі, надає організаторам «головної музичної події року на Чернігівщині»  наснаги і впевненості в тому, що філармонійний центр робить добру і необхідну справу.

Художній керівник та головний диригент Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» Микола Сукач поділився подробицями проведення XX Міжнародного фестивалю класичної музики «Сіверські музичні вечори». Цього разу фестиваль буде присвячено 250-річчю з дня народження геніального німецького композитора Людвіга ван Бетховена. В концертах фестивалю будуть виконані твори композитора - увертюра «Коріолан», симфонії №3, 4, 5 та 7; фортепіанні концерти №1, 3, 4 та 5; концерт для скрипки, віолончелі та фортепіано з оркестром; скрипковий концерт; романс фа мажор для скрипки з оркестром; дві програми камерних творів.

Серед учасників події очікується на участь скрипалів Олега Криси (США) та Чіє Савади (Японія), піаністів Вадима Руденка, Миколи Сука та Антонія Баришевського,  Квартету ім. М.Лисенка. В концертах також візьмуть участь диригенти Микола Сукач, Андрій Савчук, Андрій Шевчуковський і Міцунобу Такая,  Академічний камерний хор імені Д.Бортнянського, Камерний хор «Цурумі» (Японія) та інші виконавці.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.