Фотодокументальна виставка до Дня вшанування учасників Революції Гідності відкрилась у Державному архіві
Вшановуючи подвиг учасників Революції Гідності та увічнюючи пам'ять Героїв Небесної Сотні, Державний архів Чернігівської області розпочав 19 лютого експонування фотодокументальної виставки «До Дня вшанування учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні».
Виставка об'єднала понад 70 документів, частина яких лягла в основу започаткованого архівом фонду, присвяченого подіям Революції Гідності. Це, в першу чергу, фотодокументи, надані безпосередніми учасниками подій на київському Майдані, які відтворюють його повсякденне життя: облаштування наметів, барикад тощо, а також світлини, присвячені першим загиблим: Юрію Вербицькому, Сергію Нігояну, Михайлу Жизневському, а також вихідцям з Чернігівщини, які поповнили скорботний список Героїв Небесної Сотні: Василю Прохорському, Андрію Мовчану, Віктору Орленку.
На виставці презентовано також установчі документи: Указ Президента України «Про орден Героїв Небесної Сотні», Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту осіб, які нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні», рішення Чернігівської обласної ради щодо клопотання про присвоєння звання Герой України Андрію Мовчану та Василю Прохорському.
Також представлені документи, які відтворюють вшанування пам'яті загиблих сьогодні, прозові та віршовані твори, що відображають події на Майдані.
Останні новини Чернігівщини
Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34
З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.
Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09
На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.
Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52
Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».
У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21
У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.