"Слово, обірване в Биківні". Відбулася відкрита лекція про митців - жертв репресій
Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська та десятки й сотні інших українських митців стали жертвами «Великого терору» й поховані в Биківні під Києвом.
У рамках проєкту «Безкоштовні курси української мови» в бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшла відкрити лекція «Слово, обірване в Биківні». Її провела Тетяна Шептицька, кандидат філологічних наук, заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».
Пані Тетяна розповіла про митців «Розстріляного відродження» та звернула увагу на те, що «Великий терор» 1937 – 1938 років слід розглядати в контексті послідовної політики більшовиків, спрямованої на ліквідацію культурної та політичної автономії українців.
Також лектор розказала про долі репресованих митців: М. Семенка, В. Черняхівської, М. Йогансена, А. Михайлюка, Л. Піонтек та інших, які були розстріляні у Києві та похованих у Биківні.
Пані Тетяна звернула увагу на статті звинувачень та способи фальсифікації справ. Лектор також розповіла про місце останнього спочинку репресованих митців, історію появи та функціонування таємної спецділянки НКВС у Биківнянському лісі.
Чернігівська міська централізована бібліотечна система
Останні новини Чернігівщини
Поліцейські Корюківського районного відділу впродовж двох годин розшукали зниклу дитину 17:18
Учора до поліції надійшло повідомлення про зникнення 16-річної дівчини у селищі Холми.
У Ніжині поліцейські виявили та вилучили з незаконного обігу 3,5 тонни спирту 16:37
Під час патрулювання Ніжинської громади інспектори відділу реагування патрульної поліції Ніжинського районного управління поліції зупинили водія автомобіля за порушення Правил дорожнього руху.
У Куликівській громаді запрацював соціальний маршрут для мешканців віддалених сіл 16:06
Гуманітарна місія «Проліска» запустила черговий соціальний маршрут для мешканців віддалених населених пунктів області. Цього разу — на Куликівщині. Основна мета — забезпечити людям доступ до необхідних послуг та допомогти самостійно вирішувати повсякденні питання.
Холминській ТГ громада-партнер із Закарпаття надала комп’ютерну техніку 15:25
У межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Холминська ТГ отримала від Дубівської громади Закарпатської області вісім комп’ютерів. Їх нещодавно доставили до Дубового від благодійної організації з Австрії.
Веслувальники Чернігівщини здобули чотири бронзові медалі на чемпіонаті України 15:04
З 04 до 09 серпня в місті Умань відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2010–2011 та 2012–2013 років народження з веслування на байдарках і каное.