Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 травня, 09:44:29

Музейна зустріч до 175-річчя Івана Пулюя

06.02.2020   10:23Агенцiя

У Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського 4 лютого відбулась музейна зустріч, присвячена 175-річчю від дня народження Івана Пулюя (1845–1918) – видатного вченого-фізика, винахідника Х-променів, перекладача Біблії українською мовою.

Уродженець Тернопільщини, громадянин Австро-Угорщини Іван Пулюй прислужився українській культурі.

Під час заходу старший науковий співробітник музею Зінаїда Петькова розповіла гостям цікаві факти з життя дослідника, ознайомила з матеріалами Івана Пулюя, які зберігаються в музейній колекції – світлини та листи. Згадали на музейній зустрічі відомого українського письменника, історика Пантелеймона Куліша, якого поєднала з Пулюєм співпраця над перекладом Біблії українською мовою.

Відвідувачі оглянули музейну реліквію – вінок надісланий Іваном Пулюєм на могилу Пантелеймона Куліша до 3-х роковин від дня його смерті. Срібний лавровий вінок має напис: «Пам'яти незабутого друга Куліша. Пулюй 23.12.1899». Ця пам'ятка виготовлена у Празі, де прожив Іван Пулюй з родиною. Вінок зробив відомий майстер срібних справ Альфред Поллак. З виступу головного зберігача фондів музею Ганни Арендар присутні дізналися про походження цієї унікальної пам'ятки та про взаємини Івана Пулюя з подружжям Кулішів.

Останні новини Чернігівщини

З початку дії програми «єВідновлення» на Чернігівщині схвалено 6,7 тисячі заяв на майже 3 мільярда гривень 09:24

Про стан реалізації в області програми «єВідновлення» розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

 Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка

Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка 09:24

У Національній бібліотеці України для дітей 11 травня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети — у наших руках!». Серед переможців — Артур Мнацаканов, який зайняв III місце у віковій категорії 8-11 років.

"Грошова допомога" обернулась втратою 9 тисяч гривень 09:21

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 9 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

13 травня: цей день в Україні і світі

13 травня: цей день в Україні і світі 09:17

День 1540 Російська агресія - Day 1540 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини