Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 23:01:23

Туристичний сезон 2019 року для Національного історико-культурного заповідника “Гетьманська столиця” виявився напрочуд насиченим та плідним

01.02.2020   11:16Агенцiя

Він став прикладом того, що для досягнення поставлених цілей, вкрай необхідна наполеглива праця та розуміння головної мети, спрямованої на розвиток закладу.

На початку екскурсійного сезону науковими та старшими науковими співробітниками було оновлено екскурсійний матеріал та доповнено виставки, для того, щоб кожен громадянин України відчув себе частиною єдиного українського культурного простору, дляформування почуття патріотизму та історичної свідомості, духовного збагачення  громадян.

Для зручності та оптимізації проведення розрахункових операцій з відвідувачами було внесено зміни до Переліку платних послуг, що надаються в заповіднику та введено в експлуатацію платіжні термінали для безготівкових розрахунків. Також, з метою залучення та патріотичного виховання молоді, в березні - квітні 2019 року, було організовано та проведено історично-патріотичні  квести: “Батурин - це МИ” та “Батурин - серце Гетьманщини”.

Працівниками відділу докладалися великі зусилля аби донести до кожного відвідувача значення Батурина,  що всі українці - це єдина нація і кожен повинен розуміти та відчувати свій вплив на користь суспільства й розвиток держави.

У звітному році територію Цитаделі Батуринської фортеці відвідало 68 326 осіб, що майже на 20% більше ніж в 2018 році. В загальному результаті це складає 34% від кількості відвідувачів заповідника за 2019 рік. Високих результатів вдалося досягти завдяки організованій роботі колективу заповідника. Значно вплинули на популяризацію закладу висвітлення діяльності відділу в соціальних мережах, на офіційному сайті та ЗМІ.

Цьому сприяли і якісні зміни в інфраструктурі міста: збільшилася  кількість закладів харчування, удосконалилися готелі та рекреаційні зони. Просування нового контенту створило додаткові можливості для активного подорожування країною як громадян України, так і зовнішніх туристів. Відвідувачі мали змогу отримувати позитивні враження про Батурин упродовж не одного дня. Тому 2019 рік став екскурсійно навантаженим не лише на вихідні дні, а  й у всі дні робочого тижня.

“Гарячим” в прямому та переносному сенсі цього слова стали літні місяці. Хоча прийнято вважати, що влітку більшість людей виявляють бажання відпочивати та оздоровлюватися на морі, але цей рік показав, що і для духовного та культурного розвитку громадяни завжди знаходять час. Саме в літній період територію Цитаделі Батуринської фортеці відвідало 28 307 осіб, що становить 41% від загальної кількості відвідувачів за рік. Такій активізації відвідування посприяли організовані заповідником “Гетьманська столиця”   щорічний Батуринфест “Шабля” та патріотичний концерт “Viva Батурин”, проведений 23 серпня  до Дня Державного прапора.

У 2019 році відділом було проведено рекордну кількість екскурсійних обслуговувань 3 068 одиниць, для прикладу в 2018 році - 2596, в 2017 — 2933. Від загальної кількості наданих екскурсійних послуг по заповіднику  це складає   38%. Тішить те, що туристи приїжджаючи до Батурина, бажають не лише оглянути територію та історичні пам'ятки, а й дізнатися якомога більше про історію міста, про його роль у становленні Української держави, про політичну діяльність гетьманів, які навіки пов'язані з героїчним минулим гетьманської столиці. Особливою популярністю користувалась тимчасова виставка “Ясновельможні гетьмани. Життя для України”. Охочих прослухати екскурсію в 2019 році стало на 3 949 чоловік більше, ніж в попередньому. Відповідно і кількість екскурсійних обслуговувань збільшилася на 42% в порівнянні з 2018 роком. Для учнів молодшого та середнього шкільного віку незамінною залишається екскурсія-квест “Таємниці Цитаделі”, яку в цьому році прослухало 975 допитливих дослідників. Особливою та актуальною в наш час стала тимчасова виставка Українського інституту національної пам’яті та Центру досліджень визвольного руху “Фактор свободи”, яка представлена на території Цитаделі Батуринської фортеці з листопада 2019 року.

З кожним роком географія відвідування значно розширюється. В минулі роки групи зі Львова та Харкова були більш винятком ніж закономірністю, але в 2019 році таких організованих груп значно побільшало. Звісно, основний потік туристів багато років поспіль є незмінним - це Київська, Чернігівська та Сумська області. Та цього року до них впевнено доєдналися групи з Полтави, Дніпра, Житомира, Вінниці, Хмельницька, Запоріжжя, Кропивницького, Одеси та Миколаєва. Не оминули увагою Цитадель Батуринської фортеці іноземні туристи, переважно з Польщі, Білорусі, Росії та поодинокі відвідувачі з Франції, Китаю, Японії, Великої Британії, Німеччини та Італії.

 Багаторічними туристичними партнерами для відділу залишаються туристичні фірми: “Країна ЮА” м. Київ, “Відпочинок на всі сто” м. Київ, “Розова чайка” м. Суми, “Драйвовий равлик” м. Київ, “Чернігів-Тур” м. Чернігів та “Амур-Тур” м. Київ. Приємно що до них в цьому році приєдналися “Мій улюблений Київ” м. Київ, “Нью-Тур” м. Харків, “Клуб мандрівників та круїзів “Компас” м. Дніпро та “Партнер Тур груп” м. Хмельницький.

Невід'ємною частиною надання якісного контенту є вивчення соціальної думки про роботу закладу, вміння вчасно та коректно реагувати на будь-яку критику. Так, в 2019 році було проведено анкетування відвідувачів території Цитаделі Батуринської фортеці, що дало змогу зрозуміти сильні та слабкі сторони в роботі відділу. Незмінним залишилося постійне та систематичне опрацювання Книги відгуків. Слова подяки, захвату та задоволення від побаченого та почутого - це найвища оцінка, яка надихає і додає впевненості всім працівникам закладу.

Наталія Піскун, організатор екскурсій відділу історії Гетьманства

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини