Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 05:05:46

Бетховен у виконанні Марини Найдьон

31.01.2020   09:54Агенцiя

Мистецька спадковість — річ, яка червоною ниткою проходить через творчість вчителів і учнів. Свого часу Левко Ревуцький навчав музично-педагогічній справі Данила Юделевича. Той, в свою чергу, виховав як музиканта відомого піаніста Андрія Кутасевича. Андрій Кутасевич — доцент Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. І — педагог Марини Найдьон, піаністки, добре відомої любителям музичного мистецтва в усьому світі, викладача Чернігівського музичного коледжу ім. Левка Ревуцького.

Марина Найдьон - лауреатка багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Так, 2017-го року вона отримала другу премію на Міжнародному конкурсі «Eurovision Media Star» (Париж, Франція), а в 2018 році - другу премію на Міжнародному конкурсі «Euro Grand Prix in Vienna» (Відень, Австрія).

30 січня Марина Найдьон взяла участь у мистецькому проєкті обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм “Фортепіанний абонемент” з програмою, присвяченою 250-річчю від дня народження Людвіга ван Бетховена. “Марина Найдьон є яскравою представницею саме чернігівської фортепіанної школи”, - каже про піаністку автор і ведучий проєкту, заслужений діяч мистецтв України Олег Васюта.

У виконанні музикантки прозвучали друга і третя частини опусу №31 великого німецького композитора — сонати №17 і №18.

Соната №17, відома також як “Буря” та “Шекспірівська соната”, вважається свого роду психологічним автопортретом Бетховена. У ній багато роздумів, висловлених і невисловлених почуттів, зрештою, трагізму. Натомість Соната №18 сповнена, на думку музикознавців, радості і спокою.

Разом з музикантами квартету духових інструментів Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України у складі Романа Слабеняка (гобой), Сергія Проценка (кларнет), Олександра Примаченка (валторна), Василя Кріля (фагот) Марина Найдьон виконала Квінтет для фортепіано, гобоя, кларнета, валторни, фагота мі-бемоль мажор, ор.16. У цьому творі мистецтвознавці відзначають вплив Гайдна і Моцарта, але підкреслюють, що партія фортепіано тут — це справжнє бетховенівське «гуркітливе» звучання.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
 

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини