“Італійська фантазія” “Duetto Concertante”
Програму “Італійська фантазія” у рамках проєкту “Камерний абонемент” 30 листопада представив на сцені обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм дует віртуозів у складі заслужених артистів України флейтиста Юрія Шутка і гітариста Андрія Остапенка.
Юрій Шутко і Андрій Остапенко — солісти Національної філармонії України. “Duetto Concertante” - їх спільний проєкт, творчий експеримент, в якому поєднуються звучання таких різнопланових інструментів як флейта і гітара.
“Програма “Італійська фантазія” цікава тим, що відкриває нам широку палітру творення флейтової і гітарної музики саме італійськими композиторами”, - підкреслює автор і ведучий проєкту — заслужений діяч мистецтв України, мистецтвознавець Олег Васюта.
Заслужений артист України, кандидат мистецтвознавства Юрій Шутко — лауреат безлічі всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Як соліст він співпрацював з багатьма оркестрами України, виступав з такими відомими диригентами як Саулюс Сондецкіс (Литва), Урс Шнайдер, Сімон Камартін (Швейцарія), Станіслав Вінярчик (Польща), Хайнц Прамер (Австрія); корифеями української диригентської школи – Миколою Колессою, Юрієм Луцівим, Мирославом Скориком, Романом Кофманом... Репертуар флейтиста охоплює твори всіх стилів і жанрів, створені композиторами за останні триста років, підкреслюють музикознавці, відзначаючи натхненне виконання віртуозного репертуару, неперевершену майстерність та виконавську філософію гри музиканта.
До репертуару заслуженого артиста України, гітариста Андрія Остапенка також входять твори композиторів різних епох і стилів - Баха, Скарлатті, Сора, Джуліані, Леньяні, Морено-Торроби, Паганіні, Альбеніса, Туріни, Родріго... Він багато концертує, часто виступає із симфонічними і камерними оркестрами України. “Андрій Остапенко володіє всіма можливостями сучасного гітарного виконавства, його манера відрізняється органічним поєднанням віртуозної техніки з відтворенням всіх тонкощів звукової палітри”, - зазначають мистецтвознавці.
У програму “Італійська фантазія”, презентовану чернігівському глядачеві, увійшли композиції, які вимагають від виконавців неабиякої віртуозності і технічної досконалості: твори Луїджи Леньяні (в тому числі “Пан” і “Марсіс” з “Міфологічної сюїти”), Джуліо Регонді, Мауро Джуліані, а також Фантазія для гітари і флейти на теми опери Белліні "Пірат" Фердінандо Каруллі – один із найвідоміших творів цього композитора, повідомив прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 30 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 загибель на водних об’єктах та 28 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.
Поліція розшукує зниклу безвісти неповнолітню дівчину 09:32
Поліцейські розшукують безвісти зниклу Колдоб Наталію Валеріївну, 2008 року народження, мешканку м. Чернігова. 24 березня дівчина пішла з лікарні і дотепер місце її перебування невідоме.
Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту 09:30
З 18 до 23 березня у селі Поляниця, Івано – Франківської області відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат (старші та середні).
25 березня: цей день в Україні і світі 09:26
День 1491 Російська агресія - Day 1491 Russian aggression
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.