Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 січня, 22:43:53

Про "Старий Завіт" від Академічного камерного хору ім. Бортнянського

01.10.2019   10:52Агенцiя

«Старий Завіт» — тема чергового концерту-лекції з циклу духовних зустрічей з глядачем, ще влітку цього року започаткованого Академічним камерним хором ім. Д.Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент — Іван Богданов).

29 вересня артисти хору на своїй традиційній сценічній площадці — у Борисоглібському соборі —  влаштували концерт, в якому прозвучало розмаїття творів різних композиторів, пов’язаних єдиною старозавітною біблійською тематикою.

Диригував колективом, а також безпосередньо брав участь у виконанні деяких творів, лауреат конкурсу хорових диригентів ім. Дмитра Бортнянського Максим Сидоров.

Народився Максим Олександрович у Харкові. Закінчив Харківський Державний університет ім. І.Котляревскього по класу хорове диригування. Працював викладачем на кафедрі хорового диригування у Харківській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті.

З 2016 року пан Олександр - на посаді керівника народного художнього колективу Національного технічного університету - камерного хору ім. О.Петросяна, що є лауреатом міжнародних конкурсів у Молдові, Греції, Ірландії.

З 2018 - працює викладачем кафедри хорового диригування Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського. Максим Сидоров є регентом храму Архангела Гавриїла у м. Харкові.

Під час концерту у Борисоглібському соборі прозвучали твори візантійської епохи стародавніми мовами, які вимагали максимальної уваги, емоційної і духовної віддачі. Як розповів  художній керівник та головний диригент Академічного камерного хору ім. Д.Бортнянського Іван Богданов, до свого виступу колектив старанно готувався, «щоб знайти підходи до виконання старовинної музики, опанувати складну вимову та передати унікальне звучання древніх партесів».

У ролі ведучого-лектора під час концерту виступив доктор богослов’я Георгій Лобанов. В простій і зрозумілій формі лектор розповів слухачам про таємниці Старого Завіту, який оповитий міфами, містичними історіями та легендами, повідомив прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Останні новини Чернігівщини

«Найважче тримати позиції під ударами КАБів» – поліцейський з Чернігівщини Сергій Жук на псевдо Джоні 20:20

Поліцейський стрілецького батальйону поліції Чернігівщини має військову освіту і досвід бойових дій з 2014 року: брав участь у деблокуванні Луганського аеропорту, у запеклих боях з окупантами на Сході. Нині Джоні – боєць стрілецького батальйону, який після поранення на фронті проходить лікування та реабілітацію.

СБУ викрила на Чернігівщині податківців, які «обкладали даниною» підприємців 20:17

Служба безпеки ліквідувала злочинну схему, яка діяла у фіскальному відомстві на Чернігівщині.

Тролейбусні маршрути №8 та №11 тимчасово курсуватимуть зі змінами

Тролейбусні маршрути №8 та №11 тимчасово курсуватимуть зі змінами 20:09

З 27 січня у Чернігові запроваджуються тимчасові зміни в роботі тролейбусних маршрутів у зв’язку з технічними обмеженнями електропостачання.

У Куликівської та Холминської громад – нові партнери з Хмельниччини та Івано-Франківщини 17:06

Куликівська селищна територіальна громада сьогодні підписала Меморандум про співробітництво з Теофіпольською громадою Хмельницької області в межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».

Роман Виноградський — призер чемпіонату України з лижних перегонів 16:57

У період з 20 по 24 січня у селі Яворів Львівської області відбувся Чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини