Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 04:35:33

"Седнівська осінь" знову зібрала на свято українські таланти. ФОТОрепортаж

30.09.2019   09:38Агенцiя

Виставка робіт професійних художників із багатьох областей України прикрасила Всеукраїнське літературно-мистецьке свято "Седнівська осінь", яке вже вшістнадцяте відбулося у селищі Седнів.

Всі полотна були створені на пленерах, проведених тут у вересні п.р., і передають унікальну красу пейзажів мальовничого куточка України.

"Седнів - це те місце сили, яке завжди збирало найкращих, притягувало таланти й надихало. Ми знаємо багато митців, які, перебуваючи саме тут, на цій землі, народили прекрасні рядки, прекрасні пісні, написали прекрасні картини. І коли ми з вами повертаємося сюди, щоразу дивуємося, як Седнів продовжує притягувати до себе людей мистецтва, людей, які відчувають гармонію і хочуть передати її всій Україні", - сказала на відкритті свята в.о. голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

На сцені поруч із нею стояли голова Національної спілки художників України Володимир Чепелик, очільники Львівської, Київської, Одеської та Харківської обласних організацій НСХУ, інші народні художники та заслужені діячі культури та мистецтв.

Чепелик, зокрема, пригадав, як свого часу народилося це свято, й зазначив що цьогоріч творчій базі НСЖУ в Седневі виповнюється 55 років. З уст інших гостей лунали пісенні та поетичні вітання. Великий концерт на сцені дали народний хор та солісти Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, а також місцеві творчі колективи.

Традиційно свято проходило на великій галявині парку садиби родини Лизогубів - філії Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського. До пам’ятника Тарасу Шевченку, який бував тут не раз, гості поклали квіти. А в будинку Лизогубів працювали виставки, присвячені діяльності видатних українців Пантелеймона Куліша, Левка Лук’яненка та Іллі Шрага. Прикрасили експозицію вишивані рушники жительки Седнева, сестри Героя України Зінаїди Лук’яненко. В кількох залах будівлі лунала музика.

На галявині ж можна було милуватися полотнами не тільки професійних художників, а й місцевих митців-аматорів, придбати вироби народних майстрів, смачно поїсти. Принадами "Седнівської осені" скористалася щонайменше тисяча людей - місцевих жителів, гостей і туристів із Чернігова та області, Києва, інших міст України.

У другій половині дня в садибі був проведений майстер-клас із йоги, а увечері, при світлі ліхтарів, містичну екскурсію всіх охочим безкоштовно провів уродженець Седнева, історик Ервін Міден. Попри те, що починався дощ, на неї прийшло кілька сотень людей.

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2789681-sednivska-osin-na-cernigivsini-znovu-zibrala-na-svato-ukrainski-talanti.html

Фоторепортаж Віктора Кошмала

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини