Відбулися урочистості з нагоди дня народження Михайла Коцюбинського
Цього осіннього дня Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М.М.Коцюбинського зорганізував низку заходів, присвячених визначній даті.
Урочистості розпочалися із покладання квітів до могили письменника та мітингу на Болдиній горі. Першими до могили Великого Сонцепоклонника принесли кошики з квітами юнаки у святкових костюмах. А далі шану письменникові віддали представники влади, місцева інтелігенція, школярі.
Ведучий урочистостей, актор молодіжного театру, лауреат обласної премії імені М.М.Коцюбинського Олексій Биш запросив до слова заступника керівника апарату ОДА Ірину Соломаху та першого заступника голови Чернігівської обласної ради Валентина Мельничука. Привітальне слово виголосив директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.М.Коцюбинського Ігор Коцюбинський та цьогорічний лауреат премії імені М.М.Коцюбинського у номінації «Народознавство» Сергій Леп’явко. Під час урочистостей на Болдиній горі капела бандуристів імені Остапа Вересая виконала кілька композицій.
Друга частина свята відбувалася в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм, де вручали нагороди лауреатам обласної премії імені Михайла Коцюбинсього 2019 року.
Так, у нинішньому році премії отримали:
Микола Будлянський – у номінації «Поезія»;
Богдан Дячишин – «Проза»;
Сергій Леп’явко – «Народознавство»;
Любов Веселова - «Театральне мистецтво»;
Володимир Суховерський - «Музичне мистецтво»;
Сергій Святний - «Декоративне та образотворче мистецтво».
Після вручення премії на всіх чекав святковий концерт – актори філармонійного центру виконали хорову виставу за твором Михайла Коцюбинського «Я перелітав на крилах пісні».
Останні новини Чернігівщини
Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54
Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37
Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.
Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).
Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19
Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.