Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 06:22:09

Чернігові показали фільм про дідуся Нати Жижченко ("ONUKA") виробництва UA: ЧЕРНІГІВ

12.09.2019   15:39Агенцiя

10 вересня чернігівці вперше побачили документальну стрічку «Шльончик: майстер-золоті руки» про відомого майстра народних музичних інструментів Олександра Микитовича Шльончика.

Фільм створила команда Суспільного мовника UA: ЧЕРНІГІВ. Допрем’єрний показ відбувся у концертній залі Чернігівського музичного коледжу імені Левка Ревуцького.

Перед початком перегляду глядачі почули звучання інструментів, які виготовив майстер за життя. Їх принесли чернігівські музиканти. На презентацію фільму приїхала й відома онука Олександра Шльончика — засновниця гурту «ONUKA» Ната Жижченко.

«Я була здивована, що комусь взагалі прийшла ідея створити фільм про дідуся, тому що, як правило, цікавляться творчістю гурту «ONUKA». Це особлива честь і відповідальність, уся наша родина із задоволенням ділилася спогадами. Вдячна всім, хто причетний до створення фільму», — зазначила Ната Жижченко, лідерка гурту «ONUKA».

«Олександр Шльончик мав непросте життя. Він народився у 20-х роках минулого століття, пройшов Другу світову війну, був поранений, потрапляв у полон», — розповів автор і режисер стрічки Іван Матвєєв.

Після війни Олександр Микитович займався розвитком культури у Чернігові, працював начальником відділу технічного контролю на Чернігівській фабриці музичних інструментів. Він розробляв та контролював виробництво всіх інструментів. На них і досі грають діти в музичних навчальних закладах Чернігова.

Також Олександр Шльончик виготовив близько 1000 інструментів своїми руками, був відомий по всій території Радянського Союзу. На його інструментах грали у Молдові, де Олександру Микитовичу присвоїли титул «Маестро». Також він допомагав відроджувати музичні інструменти у Литві та у Республіці Комі. Серед замовників був і відомий білоруський гурт «Пісняри». Звісно, майстер виготовив багато інструментів і для українських музикантів.

У фільмі люди, які знали Олександра Шльончика, діляться своїми спогадами про нього як про видатного майстра та яскраву особистість. Любов до музики та України він передав своїм близьким. Його онучка Ната Жижченко заснувала відомий музичний гурт, який назвала «ONUKA» на честь свого дідуся.

Знімати фільми про видатних мешканців Чернігова вже стало традицією на UA: ЧЕРНІГІВ.

«Ми, як суспільний мовник, час від часу знімаємо такі документальні стрічки. Першою з них стала стрічка про засновника чернігівського телебачення Олександра Копеловського, який пішов з життя минулого року. В березні, напередодні Дня театру, презентували стрічку про головного режисера Молодіжного театру Геннадія Касьянова. Ми побачили, що наша робота знаходить відгук у глядачів, та вирішили продовжити серію документальних фільмів. У стрічці використали архіви нашого телебачення, кобзаря-лірника Василя Нечепи й онуки майстра — тепер відомої співачки, лідерки гурту «ONUKA», — розповів продюсер UA: ЧЕРНІГІВ Артем Шелковий.

Фільм «Шльончик: майстер-золоті руки» вийде в ефір телеканалу UA: ЧЕРНІГІВ 14 вересня о 19:45.

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини