Відбулася ювілейна, XXV зустріч мистецького проекту "Михайло Коцюбинський. У колі друзів"
Вона була присвячена Пантелеймону Кулішу – батьку української літератури.
Теплого вересневого вечора на затишній веранді меморіального будиночка класика українсько літератури Михайла Коцюбинського зібралися поціновувачі музейного мистецького проекту на XXV зустріч.
Під час ювілейної зустрічі ведуча проекту Наталія Коцюбинська розповіла гостям історію життя автора відомого роману «Чорна рада», а ще – автора першого українського фонетичного правопису, «кулішівки», який згодом прислужився і для друку «Кобзаря» 1860 року, і для журналу «Основа», - Пантелеймона Куліша. Доля йому випала нелегка: були злети і падіння. Навчався він у Київському університеті, був учасником Кирило-Мефодіївського братства, засуджував кріпосницький деспотичний лад Російської імперії, сповідував ідеали волі, за що і був заарештований.
Розповідь ведучої доповнювалася цікавим відеорядом, зокрема гості подивилися відео про історію кохання Пантелеймона Куліша та Олександри Білозерської. Чому на схилі літ письменник, перекладач, громадський діяч Пантелеймон Куліш вирішив оселися на хуторі Мотронівка на Борзнянщині? Чи мав він позашлюбні романи? Чому їздив до Варшави та як склалося його життя у цьому місті? На всі ці питання відвідувачі музею також змогли дізнатися вичерпні відповіді.
По-домашньому теплою видалася XXV зустріч. Гості не лише багато чого дізналися про непересічну особистість в історії української літератури, а ще й милувалися красою осіннього саду, на який відкривалася чудова панорама з веранди, та пили ароматний чай за круглими столиками з ажурними скатертинами.
XXVI зустріч мистецького проекту «Михайло Коцюбинський. У колі друзів» відбудеться у жовтні. Вона буде присвячена Михайлу Грушевському. Тому слідкуйте за нашими новинами на сайті та в соцмережах і обов’язково приходьте на наступну зустріч.
Останні новини Чернігівщини
Посол Франції оглянув обласний центр ветеранів війни, в якому зробили ремонт за підтримки ACTED 14:11
Днями в межах робочого візиту Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр разом із заступником голови ОДА Іваном Ващенком відвідали Чернігівський обласний центр ветеранів війни.
10 медалей у скарбничці Чернігівщини: підсумки Всеукраїнського турніру з боксу 13:40
З 07 до 14 червня у місті Корсунь-Шевченківський відбувся Всеукраїнський турнір з боксу серед юнаків та дівчат, який зібрав понад 250 найсильніших спортсменів з різних регіонів України.
Начальник поліції Чернігівщини Володимир Тимошко відзначив за професіоналізм і самовіддану службу бійців спецпідрозділу КОРД 13:12
20 червня, 10-ту річницю створення підрозділу відзначають бійці Корпусу оперативно-раптової дії Національної поліції України. Володимир Тимошко привітав спецпризначенців та вручив їм заохочувальні відзнаки та подяки
Поліція Чернігівщини упродовж доби повернула батькам трьох зниклих дітей 12:41
19 червня до поліції надійшли повідомлення про зникнення трьох дітей: 4-річної дівчинки і 14-річного хлопця з Чернігова та 12-річної дівчинки з Борзни. На щастя, з дітьми все гаразд, їх оперативно розшукали.