Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 січня, 15:30:12

Чи будуть виділені кошти в 2013 році на благоустрій Валу?

30.08.2012   09:43Агенцiя

У 2012 році вперше за всю історію діяльності чернігівського архітектурно-історичного заповідника було виділено кошти на догляд за рослинництвом на території Валу. Що важливо, це сталося лише після передачі заповідника до сфери управління Міністерства культури України.

Після проведення відповідно до чинного законодавства державних закупівель переможцем тендерних процедур було оголошено місцеве підприємство “Зеленбуд”. Коштів виділено хоч і небагато, але за кілька місяців вдалося зробити чимало. Ліквідовані чисельні сміттєзвалища на схилах Валу, зокрема біля річпорту. Тепер своєчасно скошується трава й прибирається територія парку. Здійснено комплекс заходів щодо кронування зелених насаджень та знесення аварійних дерев. Адже парк на стародавньому Дитинці вже давно позаростав малоцінними самосівами. Роками доводилось звертатись у різноманітні інстанції, щоб спиляти аварійне дерево, а потім ще й відписуватись перед громадськими організаціями…

Також залишаються невирішеними питання передачі на баланс заповідника окремих пам’яток на Валу (пам’ятників Т.Г. Шевченку та А.С. Пушкіну, старовинних гарматат) та об’єктів (дерев’яних сходів, ліхтарів), що унеможливлює підтримку їх у належному стані.

Але чи будуть виділені в 2013 році кошти на догляд за зеленими насадженями та благоустрій території на Валу? Вже сьогодні цим питанням стурбоване керівництво Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

Як відомо, проект бюджету Міністерства культури на 2013 рік тільки розробляється, кожна стаття видатків проходить обговорення, і перед міністерством стоїть мета скласти такий бюджет, щоб у наступному році всі потреби галузі культури були профінансовані у необхідному обсязі. Це завдання є непростим, оскільки граничні обсяги видатків, доведені Мінкульту на 2013 рік, не лише не дозволяють забезпечити потреби всіх закладів культури у повному обсязі, а навіть ставлять їх в скрутніше становище у порівнянні з 2012-м роком. При цьому у 2013 році передбачається зростання окремих статей видатків, проте загальний фінансовий ресурс залишається на рівні 2012 року.

Незабаром проект бюджету на 2013 рік буде розглядатись у Верховній Раді України. Тож, керівництво заповідника вирішило звернутись за допомогою до народних обранців. Першим відгукнувся народний депутат України Валерій Дубіль. Минулого тижня він завітав на стародавній Вал.
 
Генеральний директор заповідника Андрій Курданов розповів йому, що вдалось зробити цього року, щоб історичний центр Чернігова був привабливішим, розказав депутату і про проблеми національного закладу культури. Валерій Олександрович з цікавістю ознайомився з діяльністю заповідника, завітав він і на розкопки стародавніх прибудов до Спасо-Преображенського собору. Тож, будемо сподіватись на позитивні наслідки зустрічі керівництва архітектурно-історичного заповідника із народним обранцем.

http://naiz1.pp.net.ua/news/chi_budut_vidileni_koshti_v_2013_roci_na_blagoustrij_valu/2012-08-28-1328

Останні новини Чернігівщини

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин 14:49

Співробітники Муніципальної варти Чернігова тільки з початку тижня ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин на будівлях міста.

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день 14:26

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста Чернігова - п'ятий в Україні по кількості наданих послуг. У середньому за один робочий день тут надається понад 1600 послуг, тобто щомісяця надходить понад 42000 звернень.

Відбулось засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради

Відбулось засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради 14:12

23 січня у малій залі відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

“Сіверські клейноди” привітали з днем соборності жителів Прикарпаття

“Сіверські клейноди” привітали з днем соборності жителів Прикарпаття 12:56

В Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка 22 січня з нагоди 101-ї річниці Соборності України відбувся святковий концерт “В єдності – сила народу”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини