Концерт капели бандуристів до 200-річчя Григорія Ґалаґана
Рівно два століття тому — 15 серпня 1819 року у Сокиринцях (тепер Срібнянського району) народився видатний український громадський діяч і меценат Григорій Ґалаґан.

Його маєток на батьківщині - родове гніздо козацько-старшинського роду Ґалаґанів - є характерним прикладом палацово-маєткової архітектури Лівобережної України. Палац Ґалаґанів часто називають «українським Парнасом», адже тут частими гостями були видатні діячі культури та мистецтва – Тарас Шевченко, Лев Жемчужников, Микола Лисенко, Остап Вересай та інші.
15 серпня у Сокиринцях пройшли урочисті заходи з нагоди 200-річчя від дня народження Григорія Ґалаґана. Їх учасники, в тому числі нащадки роду Ґалаґанів, які нині розкидані по світу, представники дипломатичних представництв зарубіжних країн, взяли участь у відкритті меморіалу родини Ґалаґанів на території садиби.
Артисти обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм представили гостям урочистостей святкову програму. Класику українського народного музичного мистецтва презентувала Капела бандуристів ім. О.Вересая під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ та заслуженого працівника культури України Миколи Борща. Участь колективу в меморіальному дійстві символічна, адже свого часу саме Григорій Ґалаґан викупив з кріпацтва Остапа Вересая, всіляко сприяв популяризації кобзарської культури. На честь Вересая у маєтку Ґалаґанів в Сокиринцях традиційно проводиться всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва.
Згадуючи Григорія Ґалаґана, артисти капели у своєму виступі згадали і його сучасників - людей, які в той час творили історію. Музиканти зазначають, легко прослідкувати своєрідну спорідненість душ таких великих людей як Григорій Ґалаґан, Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, Леонід Глібов, Микола Маркевич - постатей, що долучилися до творення української літератури, музики, культури, які жили в одну епоху, слухали і любили ті самі пісні.
У концерті прозвучали народні пісні, в тому числі ті, що були написані на вірші класиків і були популярні в часи, коли жив і творив Григорій Ґалаґан, зокрема, "Стоїть гора високая", "Бандуристе, орле сизий", "Ой під горою, під перевозом", "Та туман яром котиться", твори Раїси Борщ (“Батьків моїх земля“), Омеляна Шпачинського (“За байраком байрак”), Петра Свіста (“Гарний козак”), Левка Ревуцького та Григорія Давидовського ("Козацька сюїта"), Олега Марцинківського ("Я живу в Україні"), інформує прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.