Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 червня, 11:07:44

У Чернігові представили фотодокументальну виставку до 200-річчя від дня народження Пантелеймона Куліша

07.08.2019   11:03Агенцiя

З нагоди 200-ї річниці від дня народження поета, прозаїка, публіциста, історика, перекладача, філософа, щирого українця – Пантелеймона Куліша – Державний архів Чернігівської області розпочав експонування фотодокументальної виставки.

Така виставка проводиться вперше. На ній представлені світлини, зроблені за життя митця, а також ті, що засвідчують шану до його пам’яті сьогодні.

Експозиція налічує понад 50 документальних першоджерел, друкованих видань, світлин та малюнків, які охоплюють 1843–2010 роки. Більшість презентованих документів відтворюють життя митця та його дружини Олександри Білозерської-Куліш на хуторі Мотронівка Борзнянського району. Саме на хуторі у письменника дозрів задум роману «Чорна Рада» – першого історичного роману українською мовою. Тут він перекладав Шекспіра, Гете, Байрона.

Нагадаємо, у творчому доробку Пантелеймона Куліша близько 50 томів наукових, публіцистичних та художніх праць, з-поміж яких багато присвячено формуванню національної освіти. Дбаючи про розвиток української мови й освіти народу, він створив перший український фонетичний правопис, який справедливо названо його ім’ям – «кулішівка». Пантелеймон Куліш – автор українського букваря та першої «Граматики» для навчання дітей рідній мові. Помітну частину свого життя митець присвятив перекладам. Він був першим, хто переклав Біблію українською мовою.

Усі охочі можуть переглянути виставку до 16 серпня.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 11:02

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

 Чернігівщина продовжує розширювати міжнародну співпрацю: акцент – на відновленні та довгостроковому розвитку регіону

Чернігівщина продовжує розширювати міжнародну співпрацю: акцент – на відновленні та довгостроковому розвитку регіону 10:59

Чернігівська область продовжує активно розвивати міжнародне співробітництво, залучаючи партнерів до відновлення, розвитку громад, реалізації інвестиційних та гуманітарних проєктів.

На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу

На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу 09:08

У Чернігівському вищому професійному училищі відкрили сучасний навчальний хаб автосервісу Bosch Junior Academy. Проєкт реалізувало Бельгійське агентство з міжнародного співробітництва Enabel. Його вартість – майже 3,3 мільйона гривень.

 Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України»

Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України» 09:04

У закладах загальної середньої та професійної освіти Чернігівської області завершився перший повний дворічний цикл навчання випускників за оновленою програмою навчального предмета «Захист України».

10 червня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1566 Російська агресія - Day 1566 Russian aggression