Держархів Чернігівської області розпочав експонування фотодокументальної виставки "Храми землі Чернігівської"
До річниці хрещення Київської Русі, Державний архів Чернігівської області розпочав експонування фотодокументальної виставки «Храми землі Чернігівської».

Виставка об’єднала документи, а їх майже 60, присвячені перлинам храмової архітектури – Спасо-Преображенському собору, церквам Катерининській та Параскеви П’ятниці в Чернігові, собору Різдва Богородиці в Козельці.
Ці храми є не тільки зразками культових споруд князівської та козацької доби, але й свідками багаточисельних історичних подій – міжкнязівських усобиць, козацької звитяги тощо.
Представлені на стендах документи, а вони різноманітні, розповідають про історію будівництва храмів, їх ремонтів, відродження після пожеж та бомбардувань в роки Другої світової війни, періоду забуття та повернення віруючим.
Також презентуються маловідомі документи з історії храмів та монастирів Чернігівщини: «Загальний реєстраційний аркуш нерухомого майна. Власник – П’ятницька церква міста Чернігова» (1913 рік); «Прийняття постанови щодо оголошення Спасо-Преображенського, Успенського й Троїцького соборів у місті Чернігові історико-культурними заповідниками» (1929 рік); «Лист члена колегії НКВС та начальника адміністративного управління окружним адміністративним відділам щодо передачі дзвонів та культурного майна з кольорових металів Рудметалторгу» (1929 рік); «Рішення виконкому Прилуцької міської ради депутатів трудящих «Про повернення приміщення (Стрітенський собор), яке раніше використовувалося Прилуцьким краєзнавчим музеєм», світлина з його зображенням, дефектна відомість щодо ремонту храму та його креслення (1951–1959 рр.); «Акт обстеження Троїцького жіночого монастиря міста Чернігова з метою розміщення черниць Домницького жіночого монастиря в його келіях» та «Рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради депутатів трудящих «Про розміщення черниць, які переселяються з Домницького жіночого монастиря Березинського району в чернігівський Троїцький жіночий монастир» (1951 рік); «Лист заступника головного редактора газети «Радянське мистецтво» голові виконкому Чернігівської міської ради депутатів трудящих щодо публікації «За дбайливе ставлення до пам’яток вітчизняної архітектури» (1952 рік); «Акти державного приймання Борисоглібського і Успенського соборів, а також дзвіниці Єлецького монастиря в місті Чернігові (1961–1962 рр.); фотографія «Різьблений орнамент на порталі Борисоглібського собору (XII ст.) в місті Чернігові» (1981 рік).
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.