Несподівані сюрпризи під час концерту з обдарованою молоддю світу
13 липня 2019 року - другий день музичної академії з обдарованою молоддю світу в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.

На чернігівців, що прийшли послухати анонсований виступ Академічного симфонічного оркестру "Філармонія" під диригуванням українських та японських музикантів, очікував несподіваний сюрприз. Адже вони стали свідками нагороджень окремих артистів подяками та грамотами від Міністерства культури України, Чернігівської обласної державної адміністрації та Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА. Приємну місію виконала керівник апаратуоблдержадміністрації Ірина Соломаха. Звертаючись до оркестру та публіки, пані Ірина відмітила високий професіоналізм колективу Академічного симфонічного оркестру "Філармонія" під керівництвом головного диригента, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача. – Симфонічний оркестр є справжньою окрасою і візитівкою Чернігово-Сіверщини, - сказала Ірина Григорівна, - тому сьогоднішні нагороди є не стільки визнанням, як констатацією заслуг музикантів.
За високий професіоналізм, значний внесок у розвиток культури та музичного мистецтва відзнаки отримали музиканти оркестру Валентина Федорець, Олександр Ткаченко та диригент з Японії МіцунобуТакая. Слід відмітити, що пан Міцунобу є учнем головного диригентаАкадемічного симфонічного оркестру "Філармонія" Миколи Сукача і вже 17 років диригує колективом, якого вважає рідним. У тяжку для України днину російської агресії МіцунобуТакая відмовився від гастролей в Росії, зробивши для себе вибір на користь своєї другої батьківщини. Під час промови, яку на знак вдячності за отримане визнання артист проголосив для колег по колективу та чернігівських слухачів, він зокрема сказав: «Я щасливий, що за 17 років ми під сто концертів провели разом. Я буду і надалі будувати культурні мости між Україною і Японією. Дуже дякую вам!».Свій виступ МіцунобуТакая завершив гаслом «Слава Україні!», а музичною віддякою стало його виконання разом з Академічним симфонічним оркестром "Філармонія" музичного парафразу на тему пісні «Думи мої, думи…» на слова Т. Шевченка авторства легендарного українського композитора Дмитра Клебанова.
Після завершення офіційної частини відкриття другого дня музичної академії, безпосередньо концерт розпочавяпонський диригент-аматор з Токіо ТадаакіСузукі. Спільно з оркестром "Філармонія" він виконавСимфонію № 7 ля мажор Людвіга ван Бетховена. Як розповів художній керівник та головний диригент Академічного симфонічного оркестру "Філармонія", заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач, пан Тадаакі є молодим музикантом лише в сенсі професійного творчого досвіду. ТадаакіСузукі вже в літах і основну частину часу своєї кар’єри присвятив керуванню великою японською компанією з виробництва будівельних матеріалів. Підприємець опікується долею молодих музикантів, займається меценатством і вивчає диригентську майстерність. Слід зауважити, що диригент-аматор не лише відкривав музичну академію, але й виступав на концерті із заключним номером. Пан Тадаакідиригував виконання оркестром Увертюри до опери "Нюрнберзькі мейстерзінгери"Ріхарда Вагнера.
Ще одним японським диригентом, який виступив перед чернігівським слухачем, став ЙошіхіроХанаока. Майбутній професійний музикант нині навчається в консерваторії міста Наґоя. Його наставником і вчителем є МіцунобуТакая, у якогоЙошіхіро переймає майстерність диригента симфонічним оркестром. Пан Йошіхіропредставив Увертюру до опери "Набуко" Джузеппе Верді.
Талановиту українську молодь презентував Роман Павлів - начальник духового оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України.13 липня він дебютував як диригент симфонічного оркестру. Музикант тільки-но закінчив третій курс Київської національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, де нині опановує мистецтво диригента. Під керуванням пана Романа прозвучала увертюра до опери "Севільський цирульник" ДжоаккіноАнтоніо Россіні.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.