Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 лютого, 05:47:57

Відбулася презентація книги Світлани Камишної-Терещенко "Поезія душевних струн"

05.06.2019   14:42Агенцiя

В Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася презентація книги Світлани Камишної-Терещенко "Поезія душевних струн", яка є другою частиною літературного триптиха "Райдуга життя".

Основними редакторами цієї збірки стали Олена Мамчич та Лариса Богучарська. Часткову допомогу надали Ганна Арсенич-Баран, Світлана Молочко, Наталія Мікуліна та Тетяна Череп-Пероганич.
 
Авторка збірки – любляча дружина, чудова мати, шанована вчителька, яка 30 років свого життя присвятила роботі з дітьми, громадський діяч, член Міжнародної жіночої організації SoroptimistInternational. З 2014 по 2016 рік Світлана Камишна була президентом Чернігівського жіночого клубу SI; має звання "Жінка року – 2016". Крім того, пані Світлана – це людина, яка любить людей, життя, квіти, тварин та красу, що зцілює душу.
 
Розпочали презентацію з музики, яка вдало поєдналася з поезією Світлани Камишної-Терещенко, надала словам крила: дитячий хор музичної школи № 1 ім. С. Вільконського виконав пісню "Аве Марія" (слова Світлани Камишної, музика Лариси Забари).
 
Композиційно збірка "Поезія душевних струн" складається з таких розділів: "Патріотична тема"; "Моя Україно, ти доля моя!"; "Послухай музику природи"; "Музика природи, сила почуттів"; "Ми знаємо, що слід нам знати (філософія)"; "Храм душі"; "Вітальні". Кожний розділ на презентації був представлений віршами, які читали друзі авторки. Також ведуча Наталія Утиро, головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук, та авторка по черзі прочитали вірш "За своє щастя вдячна я тобі", який пані Світлана присвятила своєму чоловікові, двома мовами. Багато поетичних творів поетеси присвячено Чернігову.
 
Презентація книги дає можливість читачам не тільки ознайомитися з її змістом, але й зрозуміти автора. Ведуча звернулася до поетеси з питанням: "Поезія – це, як правило, гуртування душі, кипіння пристрастей, гра почуттів… Чи може, чи повинна вона бути іншою – такою, де верх над емоціями бере розсудливість?", – на яке пані Світлана відповіла поетичними рядками. Крім того, ведуча запропонувала інтерактивну гру з аудиторією "Цитата автора", головним завданням якої було продовжити думку: "Я ніколи не шкодую за тим, що віддаю, я шкодую…" (лише за тим, що не віддала).

Останні новини Чернігівщини

Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25

Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.

Шахрайство зі спадщиною: судитимуть організатора злочинної групи та двох приватних нотаріусів 18:22

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно організатора злочинного угрупування та двох пособників за фактами шахрайства, використання підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).

 Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH

Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH 18:21

Чисті руки медика – це врятовані життя. Дотримуючись цієї філософії, фахівці Чернігівської обласної дитячої лікарні пройшли інтенсивне навчання з кращих світових практик у сфері води, санітарії та гігієни (WASH).

«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень

«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень 18:17

Щоб допомогти українським підприємцям пережити зиму в умовах постійних обстрілів та аварійних відключень, Уряд запровадив спеціальну програму підтримки, яку буде реалізовувати Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України та Державна служба зайнятості.

У Прилуках поліцейські затримали наркоторговця 11:19

Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 44-річним мешканцем міста Ічня.