Підведено підсумки конкурсу "Книга року – 2018"
Книги, видані у 2018 році, презентувались у номінаціях: наукова література, публіцистика, проза, поезія, гумор, дитяча література, видавець року.
Журі, до складу якого увійшли відомі письменники, науковці, журналісти, бібліотечні працівники та громадські діячі, більшістю голосів визначило переможців конкурсу «Книга року — 2018». Лауреатами став 21 автор. Усього на конкурс було подано 27 книг 27 авторів.
Довідково. Літературний конкурс «Книга року» організований у 1999 році з метою підтримки українських письменників, науковців, краєзнавців і видавців та популяризації їхньої творчості серед громадськості міста. Організатори конкурсу – Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, Управління культури та туризму міської ради, міська централізована бібліотечна система та обласне відділення спілки письменників України. За 20 років існування конкурсу його лауреатами стали 167 авторів.
Лауреати Чернігівського літературного конкурсу «Книга року — 2018»
Наукова література:
I місце – Сергій Горобець, Сергій Бутко «Усвідомлення голодомору 1932-1933 р. р: Чернігівщина»;
II місце – «Долі репресованих земляків. Чернігівський район» (упорядник Наталія Коса);
III місце – Лідія Лавріненко «Охорона здоров’я на Чернігівщині (1960-1980 роки)».
Публіцистика:
I місце – Валентина Михайленко «Підбитий журавель, або Забутий талант»;
II місце – Семен Бельман «Продолжая разговор…»;
III місце – Василь Щербонос «Браво, маестро!»;
III місце – Олексій Брик «У вирі життя».
Проза:
I місце – Ганна Арсенич-Баран «Муська. Історія одного життя»;
I місце – Ганна Арсенич-Баран «Радуйся, Невісто Неневісная»;
II місце – Микола Будлянський «Час рікою пливе»;
III місце – Олександр Забарний «Зорепад над Калюжинцями»;
III місце – Світлана Камишна-Терещенко «Таємниці жіночої душі».
Поезія:
I місце – Валентина Громова «Автобіографія душі»;
I місце – Микола Будлянський «Смак пізнього яблука»;
II місце – Тетяна Дзюба, Сергій Дзюба «Дощ із твоїми очима»;
III місце – Олена Мамчич «Амплітуда любові».
Гумор:
III місце – Михайло Сушко «У полоні часоплину»;
III місце – Валентина Грищенко «Жартівливе перевесло».
Дитяча література:
II місце – Любов Карпенко «Краю мій»;
III місце – Тетяна Пакалюк «Як один нахаба схожим став на жабу»;
III місце – Людмила Шутько «Як подружитися з Часом?».
Видавець року: видавництво «Десна Поліграф».
Заохочувальну премію отримав Олександр Білогура «Часточки душі».
Останні новини Чернігівщини
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).
У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36
Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.
Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32
Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25
Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.