Які громади Чернігівщини подали заявки на конкурс "Малі міста - великі враження"?
Завершився прийом заявок для участі у Всеукраїнському конкурсі «Малі міста – великі враження». Громади Чернігівської області подали сім заявок, з них один проект від ще необ’єднаної сільської ради та один спільний від об’єднання об’єднаних громад Чернігівщини.
Про це повідомляє Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Проект «Малі міста – великі враження» впроваджується Міністерством культури України. Його основна мета - довести, що саме «культурний ресурс в умовах децентралізації є основною соціально-економічного розвитку громади». На думку організаторів, цей конкурс – є середовищем, в якому відкривається весь потенціал української культури і створюється можливість розвитку для невеликих громад. У 2019 році на реалізацію проектів-переможців передбачено 50 млн гривень.
Серед запропонованих проектів громад Чернігівщини найбільш поширені фестивалі та мистецькі свята. Так, Носівська ОТГ пропонує створити «Вікі Енциклопедію Носівщини»; Об’єднані територіальні громади Чернігівської області пропонують започаткувати «Всеукраїнський інклюзивний театральний фестиваль «Мрії не тонуть»; громада села Заньки виступила з ініціативою «Музей Заньковецької – шлях до розвитку туризму в регіоні»; Кіптівська громада запропонувала провести «Всеукраїнський фестиваль «Осінній Fest», а Плисківська - «Плиски - ТУРФЕСТ». Козелецька громада виступила із проектом мистецьких заходів та інтервенцій «Час нових історій», а Сосницька подала проект створення «Арт-резиденції Олександра Довженка».
Наразі триває технічний відбір поданих документів на відповідність формування заявки. Найближчим часом будуть оприлюднені результати технічного відбору.
Даний конкурс проводиться вдруге. Минулого року серед фіналістів конкурсу були Коропська ОТГ із проектом «Створення літньої резиденції святого Миколая: свято Миколаївський ярмарок у Коропі» та Батуринська ОТГ із проектом «Перший фестиваль Батурина «Шабля». А взагалі, у 2018 заявки подали 5 громад Чернігівщини.
Останні новини Чернігівщини
У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22
У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.
За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20
У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.
На Чернігівщині ярими культурами засіяно майже 80% від запланованого 12:27
Аграрії області нарощують темпи сівби: під ярими культурами – 826,7 тис. га. Це становить майже 80% від запланованих обсягів.
Ніжинські поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:16
Оперативники Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний місцевий мешканець. Зловмисника затримали. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:14
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій а саме: 1 випадок загибелі на водних об’єктах та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.