У бібліотеці Короленка відбулася лекція "Мовна практика сьогодення: здобутки і перспективи"
22 травня у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася лекція "Мовна практика сьогодення: здобутки і перспективи" кандидата філологічних наук, доцента Тетяни Леонідівни Хомич. Лекція була цікавою, змістовною та зібрала дуже багато слухачів, яких ледь змогло вмістити приміщення.
![](/uploads/23551-m.jpg)
Лектор торкнулася важливих питань історії становлення української мови в умовах утисків і посягань шовіністичної російської та радянської політики. Обґрунтовано тезу про те, що основні проблеми й ненормативне використання слів в українській мові пов'язано з політикою зросійщення та нівелюванням семантики українських слів і заміною їх на русизми.
В ході розмови були розглянуті конкретні приклади і слова, які є показовими у контексті псування мови, хоча й дуже розповсюджені.
Окрему увагу було приділено фемінітивам та фемінативам (слухачі дізналися, в чому різниця).
Обґрунтовано думку про те, що насильницьке насадження поняття ґендеру й примусового використання фемінітивів повсякчас (офіцерка, кандидатка, менеджерка, міністерка, адвокатеса тощо) – це політичний хід, спрямований на плюндрування мови й приниження українців та не є нормою української мови. Було наголошено також на тому, що та мета, а саме подолання сексизму, яку проголошують апологети гендеру і на яку виділяють шалені кошти, в Україні насправді викликає і несе в собі ще більше проявів сексизму і викликає зворотню реакцію у адекватних людей.
В українській мові існує достатньо варіантів як вказати на стать людини (приклад: пані міністр, директор прийшла тощо).
Тож не варто плюндрувати рідну мову через тимчасові тенденції, до яких ще й намагаються примусити. Варто шанобливо ставитися до своєї мови, плекаючи її чистоту, а історія все розставить на свої місця.
Бібліотекарі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготували та прокоментували книжкову виставку "Любіть рідну мову".
Організатори: Освітня асамблея Чернігів, Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.