Феєрична чернігівська прем’єра балету "Лифар-сюїта" у філармонійному центрі
13 квітня на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм вперше демонструвався одноактовий балет «Лифар-сюїта» у виконанні вихованців Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря.

Балетмейстер-постановник, лауреат міжнародного конкурсу балету імені Сержа Лифаря, заслужений артист України Дмитро Клявін на знак пошани до видатного Майстра хореографії обрав ту ж музичну першооснову, до якої у 1943 році звертався Серж Лифар у своєму балетному шедеврі «Сюїта в білому».
Історія створення «Сюїти в білому» почалася ще до народження Сержа Лифаря. В 1882 році в Паризькій опері відбулася прем'єра балету «Намуна»на музику французького композитора ЕдуараЛало. Поставив його Люсьєн Петіпа - успішний і відомий свого часу танцівник і балетмейстер. Казковий сюжет не відрізнявся оригінальністю - в східному антуражі за любов красуні-невільниці Намуни змагаються двоє закоханих чоловіків, аристократ і морський розбійник... Успіху спектакль не мав, в репертуарі не затримався.
Через шістдесят років після прем’єри«Намуна» до музики ЕдуараЛало вирішив повернутись колишній киянин Серж Лифар. Перебуваючи в еміграції, він створює абстрактний балет«Сюїта в білому», який стає символом неокласичного стилю в балеті.
В 1943 роцітанець вперше було показано на сцені Паризької національної опери. Вважається, що Маестро здійснив постановку для своїх вихованок - зірок французького балету Івет Шовіре,ЛисетДарсонваль, СоланжШварц та інших.
Киянам «Сюїту в білому» в сезоні 2003-2004 рр. подарувала дружина й спадкоємиця Сержа Лифаря ЛілліанАлефельд, за сприяння якої балет поставили в Національній опері України учні Майстра - Крістіан Влассі та ЖільберМайєр.
Натхненний лифарською «Сюїтою в білому», балетмейстер-постановник Дмитро Клявіндля свого балету «Лифар-сюїта» обирає ту ж музичну першооснову, що колись і наш великий земляк. А саме: ліричну й чуттєву і, разом з тим, драматичну й потужну музику ЕдуараЛало. 30 червня 2018 року на сцені Національної опери України відбулася прем’єра нового балету, а менш ніж за рік «Лифар-сюїту» змогли побачити і чернігівські поціновувачі вишуканої хореографії.
Як розповіли організатори виступу, сценічне дійство ґрунтуєтьсяна кращих традиціях «білого» жіночого танцю на пуантах. Серж Лифар відомий у багатьох своїх іпостасях – танцівника, хореографа, історика та теоретика хореографії, колекціонера. Але творців нинішньої вистави він зацікавив, в першу чергу, як видатний педагог. Сам Майстер не присутній на сцені – там живе його балетна трупа. Вона показана в найбільш драматичний момент свого існування, коли в ній народжується нова етуаль. Адже саме вихованню зірок сцени, присвятив своє життя у мистецтві Серж Лифар…
«Лифар-сюїта»буланадзвичайно тепло сприйнятачернігівською публікою. Бурхливі овації без угаву звучали на честь танцюристів і автора балету - балетмейстера-постановника, заслуженого артиста України Дмитра Клявіна. Свою шану глядачі висловили і директоруКиївської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря, заслуженому діячу мистецтв України АндріюйЛягущенку, чиї студенти на сцені подарували незабутні враження.
Подяку столичним артистам від імені Чернігівського обласного філпрмонійного центру висловив заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, мистецтвознавець Олег Васюта.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).