Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 грудня, 15:25:19

Зроблено перші важливі кроки до відродження храму Іоанна Богослова у Ніжині

13.04.2019   10:50Агенцiя

У відповідь на звернення управління Чернігівської єпархії Православної Церкви України депутати обласної ради 4 квітня цього року прийняли рішення про передачу в довгострокове безоплатне користування церкви Іоанна Богослова (Іванівська церква) релігійній громаді Ніжина.


Цей храм, що нині є пам’яткою архітектури державного значення, був побудований 1752 року коштом ніжинських купців на місці однойменної дерев’яної церкви. Проте за призначенням не використовувався з 1918 року, а з 1926-го там зберігалися документи відділу Державного архіву Чернігівської області у Ніжині.

Ініціативу вірян активно підтримали у Ніжинській міській раді, допомігши з пошуками нового, більш пристосованого, приміщення для архіву, та навіть виділили кошти на його переобладнання. На сьогодні більша частина архівних документів уже перенесена до нового сховища.

— Повернення храму у відання церкви, подальше його використання за призначенням — без перебільшення видатна подія у житті нашої громади, — зазначив Ніжинський міський голова Анатолій Лінник. — Маємо надію, що вона призведе не лише до відновлення унікальної споруди, а й до зміцнення духовної єдності, піднесення патріотизму у містян.

Рішення про передачу церкви Іоанна Богослова релігійній громаді Ніжина співзвучне іншій історичній події, але вже державного масштабу, – врученню Синодального та Патріаршого Томосу. Адже і одне, і друге мають сприяти розбудові потужної, європейської України, дійсно незалежної та демократичної.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Розумовські зустрічі»: вперше за участі глави роду Розумовських 13:32

«Розумовські зустрічі» – це зустріч ліриків і фізиків», де поєднуються гуманітарні та технологічні підходи, створюючи особливих дух конференції.

“Барвиста Україна” “Сіверських клейнодів” 12:56

Культура українського народу багатогранна і розмаїта. Кожен регіон має свої звичаї, своє звучання, свою душу. А, разом з тим, українська культура — єдине ціле, в якому різнобарв’я мистецьких традицій складається в єдину картину — в те, що зветься “Барвиста Україна”.

Поліція розслідує обставини ДТП за участю неповнолітніх у Прилуках 12:50

30 листопада близько 18:30 до поліції надійшло повідомлення про ДТП у Прилуках. Поліцейські встановили, що 14-річний хлопець, керуючи автомобілем «Porsche Cayenne», допустив зіткнення з вантажним автомобілем, що перебував на проїзній частині дороги.

Поліція затримала водія, який спричинив смертельну ДТП у Ніжині 12:45

Ніжинські поліцейські затримали водія легковика, який допустив наїзд на двох жінок-пішоходів на пішохідному переході в Ніжині. Внаслідок ДТП одна жінка загинула, а друга зазнала травм.

Інженера з технічного нагляду підозрюють у службовій недбалості зі збитками понад 300 тис. грн

Інженера з технічного нагляду підозрюють у службовій недбалості зі збитками понад 300 тис. грн 12:41

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру інженеру з технічного нагляду у службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини