Відбулося відкриття виставки картин вихованців арт-студії "Колібрі"
«У кожній людині є сонце, тільки дайте йому світити», – ці слова видатного давньогрецького філософа Сократа червоною ниткою пролягли через відкриття виставки випускників арт-студії «Колібрі»,що відбулося в рамках проекту «Відкриваємо нові імена» 27 березня в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

Керівниця студії – художниця й мистецтвознавець, член Національної спілки художників України Лілія Ібрагімова – дуже активна та енергійна жінка. Тільки в березні у Чернігові відкрилося вісім експозицій вихованців студії. Але виставка картини випускників арт-студії різних років презентувалася вперше.
Настає час, коли кожній людині хочеться озирнутися назад і зрозуміти, чого ж було досягнуто за прожитий проміжок часу. Ми завжди знаходимося в круговерті каруселі життя, лише іноді зупиняємося поглянути на наші минулі злети й падіння, досягнення та невдачі, щоби підсумувати їх і зробити висновки.
Своєрідна «звітна» виставка випускників арт-студії дала змогу керівникам та викладачам зрозуміти, чи правильно та гармонійно вони роблять свою справу, батькам – чи вірно вони вчинили, підштовхнувши дітей саме до цього напряму і привівши саме в цю студію, а дітям – чи співзвучний зі своєю душею вони вибрали шлях.
Але арт-студія «Колібрі» розвиває дітей не тільки професійно, але й духовно. Викладачі надають професійну мистецьку освіту. Тут проводяться різноманітні майстер-класи і пленери та викладаються такі дисципліни, як академічний малюнок, живопис, скульптура, станкова композиція, декоративно-прикладне мистецтво, кольорознавство, історія мистецтв, анімалістичний жанр, курси «Основи графічного дизайну», «Основи дизайну одягу» і «Каліграфія». Тому не важливо, чи підуть у майбутньому вихованці студії тернистою стежиною мистецтва, чи оберуть інший шлях – гарний всебічний та вузькоспеціальний розвиток їм гарантовано.
Керівниця студії у своєму виступі наголосила, що вони не тільки вчать дітей малювати, а й організовують культурний відпочинок юних талантів, всесторонньо розвивають творчу креативну особистість. Лілія Ібрагімова впевнена, що кожна дитина талановита, треба тільки допомогти їй розкритися.
Арт-студія «Колібрі» – перша приватна студія в Чернігові, заснована у 2003 році Лілією Ібрагімовою. Зараз студію відвідує 230 учнів.
На виставці представлено 38 картин випускників різних років і двох учениць, що займаються в студії понад 6 років.
Керівники та викладачі студії пишаються своїми випускниками. Юні таланти продовжують навчання в кращих вищих навчальних закладах України, Британії, Канади, Польщі, Франції, Чехії, Італії. Деякі з них вже працюють.
Наприклад, випускник студії 2013 року Федір Трохименко після КНУБА (кафедра містобудування, архітектура) працює архітектором, розбудовує місто Калгарі в Канаді. Випускниця 2014 року Анастасія Політенкова продовжила навчання в Любліні (Польща, Державний університет імені Марії Кюрі-Склодовської, факультет скульптури), а потім стала викладачем студії. Також дітей навчають Катерина Колодежна (Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка) та Катерина Ясинська (Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука).
Теплі слова привітань з відкриттям виставки на адресу художників-початківців прозвучали з вуст викладача арт-студії Катерини Колодежної. Ірина Соловей, мама одного зі студійців та представник від батьків, побажала юним талантам натхнення та подальших успіхів як у творчому, так і в особистому житті.
Ініціаторкою виставки стала вихованка студії Марія Дівицька. Дівчина подякувала керівниці та викладачам за теплоту, час та сили, які кожен з них вкладає в студійців. Марія зазначила, що саме «Колібрі» підштовхнула її до вибору життєвого шляху і відтепер її діяльність буде пов’язана з мистецтвом.
Музичним подарунком стали виступи учениць ЧМШ №1 ім. С. Вільконського (викладач Н. М. Нестеренко) Ілони Печеновської та фортепіанного дуету у складі Анастасії Федорченко та Катерини Богдан, які привітали юних майстрів пензля й олівця витонченими звуками фортепіано. Тендітні пальчики юних музикантів дзиґою бігали по клавішах, а стрімка жвава музика перепліталася з яскравими, фентезійними, оригінальними картинами та створювала неймовірну атмосферу натхнення.
Привітала студійців та гостей заходу і Марія Шумар (ЧМК ім. Л. Ревуцького), магія голосу якої до останньої краплі музики тримала слухачів у дусі твору та передавала характер персонажів арій, що виконувала вокалістка.
Виставка діятиме протягом місяця, тож поціновувачі прекрасного зможуть завітати до бібліотеки та ознайомитися з прекрасною, креативною, місцями по-дитячому наївною, але такою чарівною експозицією.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.