Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 19:36:07

Відкрилися ХІХ “Сіверські музичні вечори”

20.03.2019   08:12Агенцiя

Дев’ятнадцятий рік поспіль на кілька весняних днів Чернігів стає музичною столицею України.


На сцені Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм урочисто відкрився ХІХ фестиваль “Сіверські музичні вечори”, який традиційно збирає зірок світової класичної музики. Незмінний художній керівник фестивалю — головний диригент Академічного симфонічного оркестру “Філармонія”, заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач.

У перший фестивальний вечір зі сцени філармонійного центру у виконанні Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” під управлінням Миколи Сукача прозвучали Концерт для скрипки та віолончелі з оркестром ля мінор Йоганнеса Брамса та Симфонія №1 «З моєї Батьківщини» Сергія Борткевича. Солісти — американська скрипачка Соломія Івахів та голландський віолончеліст Йоахім Ейландер.

Уродженка Львова Соломія Івахів нині викладає в Університеті Коннектикуту, Лонджі Бард Коледжі (Кембрідж, Массачусетс), є арт-директором Серії МАТІ Українського Інтитуту Америки. Гастролює по всьому світу: США, Японія, Китай, Туреччина, Словаччина... Mузикознавці відзначають її високу технічну майстерність у поєднанні з винятковою музикальністю виконання, зазначаючи: “Натхненна гра Соломії захоплює насиченим багатством кольорів, глибиною інтерпретації, елегантністю та художньою вишуканістю”.

Йоахім Ейландер - професор Нідерландської академії струнного квартету Амстердамської консерваторії. Гастрольна географія віолончеліста також вражає: США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Словенія, Швейцарія.
Концерт для скрипки та віолончелі з оркестром ля мінор Брамса, написаний у 1887 році, критики, завдяки взаємопов’язноcті всіх музичних тем, називають досконалим з точки зору композиції. Музика сповнена чудовими мелодіями, а сольні партії скрипки і віолончелі за фактурою — ніби дві руки піаніста.

Після виступу запрошені учасники фестивалю поділилися своїми враженнями. «Фантастична атмосфера, чудовий маестро, прекрасний оркестр, теплий прийом публіки. Було дуже приємно виступати», - каже Йоахім Ейландер. Соломія Івахів, що вже має досвід виступів з оркестром “Філармонія”, додає: «Нам було дуже приємно виступити з Академічним симфонічним оркестром – він має свій характер, свою виразність. Микола Сукач – музикант, яким Чернігів має гордитися. Він тонкий і знаючий професіонал. Тому, якщо він запросить, ми обов’язково ще раз приїдемо».

Симфонія №1 «З моєї Батьківщини» Борткевича — твір знаковий, адже у 2001 році його повернув музичному світові саме Микола Сукач. “17 років тому саме на цій сцені вперше прозвучала ця симфонія після 50 років забуття”, - сказав маестро під час відкриття фестивалю. В свою чергу критики відзначають: “Це музика українського митця, який хотів виявити у творі тугу за Батьківщиною... Музика Першої симфонії Борткевича справляє справді неймовірне враження”. Після виконання під час фестивалю цього твору глядачі аплодували музикантам оркестру «Філармонія» стоячи!

“Сіверські музичні вечори-2019” тривають, і вже 20 березня зі сцени обласного філармонійного центру прозвучать Концерт для труби з оркестром мі-бемоль мажор Йозефа Гайдна, Концерт №1 для фортепіано та труби з оркестром Дмитра Шостаковича і Концерт для фортепіано з оркестром №2 до мінор Сергія Рахманінова. Не пропустіть!


Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини