Відбулася презентація книги Сергія Павленка "Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених"
27 лютого в рамках засідання клубу "Краєзнавець" у читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка з нагоди 380-річчя від дня народження гетьмана України І. С. Мазепи відбулася презентація книги чернігівського історика та журналіста Сергія Павленка "Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених".
Сенсаційні відкриття автора Сергія Павленка нових прижиттєвих зображень гетьмана України Івана Мазепи (1639–1709) та його наближених, безумовно, є непересічною сторінкою в історії країни та цілого світу. Іконографія портретів володаря булави, який був героєм багатьох літературних і художніх творів європейських авторів свого часу, багатомовна, але не досить достовірна через упередженість як до самого гетьмана, так і до його образу.
У книзі автор розповідає про атрибуцію в основному зображень Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської лаври. За даними фахівця, відшукати портрети саме Івана Мазепи серед тисячі інших зображень було непросто, але свої можливі знахідки він порівнював з уже відомими портретами та гравюрами гетьмана як в українському, так і в європейському мистецтві й літературі.
В обговоренні надзвичайно ґрунтовної та цікавої праці відомого краєзнавця, мазепознавця, шеф-редактора журналу "Сіверянський літопис", заслуженого журналіста України Сергія Павленка взяли участь рецензенти видання – кандидат мистецтвознавства Анатолій Адруг, доктор історичних наук Сергій Леп'явко, а також старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею ім. В. В. Тарновського, кандидат історичних наук Ігор Ситий, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній", кандидат історичних наук Ольга Травкіна, відомий український художник-скульптор, автор пам'ятника Івану Мазепі у Чернігові Геннадій Єршов.
З черговим творчим досягненням, виходом книги, яка вже потрапила до сімки кращих видань України у своїй категорії рейтингу "Книжка року 2018", щиро та сердечно привітала автора директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко.
Щиру зацікавленість присутніх викликала книжково-ілюстративна виставка "Гетьман Іван Мазепа: історична особа та художній образ", яку до заходу підготували працівники відділу краєзнавства бібліотеки.
Останні новини Чернігівщини
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.
Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 55 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 12:13
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:01
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 10:57
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.