У Чернігові презентували видання "Україна – Німеччина: міжнародні відносини". ВІДЕО
Збірник містить наукові праці про вихід України на міжнародну арену сто років тому, досягнення молодої української дипломатії, встановлення дипломатичних контактів з Німеччиною та іншими країнами.
У його основі – матеріали доповідей з міжнародної конференції «Україна та Німеччина: міждержавні відносини в 1918-1924 рр.», яка торік проходила в Києві, Чернігові та Тростянці. У виданні представлені напрацювання вчених з України, Австрії, Білорусі, Німеччини та Туреччини. Висвітлюються передумови укладення та значення Берестейського мирного договору, заснування українських представництв за кордоном, дипломатичних місій іноземних держав в Україні, біографії окремих вітчизняних та зарубіжних дипломатів. До збірника ввійшли матеріали з історії становлення білоруської державності, зв’язків України з Австро-Угорською та Османською імперіями. Також окреслені інші питання відносин з країнами Західної та Східної Європи впродовж ХХ століття.
У презентації видання, яка відбулася сьогодні, 30 січня, взяли участь науковці, представники органів влади, закладів освіти і культури, громадські діячі та журналісти.
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).