Чернігівський рибоохоронний патруль у 2018 році знищив майже 1150 заборонених знарядь лову
Чернігівським рибоохоронним патрулем у 2018 році було знищено 1148 одиниць заборонених знарядь лову, а саме: один перетворювач струму (електролов в комплекті), 720 сіток «зяберних», 360 сіток «поріжевих», 12 сіток «косинка», 22 сіток «рамка», 32 сіток «ятер», 1 сітка «ковбеха».

27.12.2018 було знищено чергову партію заборонених знарядь лову в кількості 148 одиниць, в тому числі: 99 сіток «зяберних», 38 сіток «поріжевих», 6 сіток «ятір», 5 сіток «рамка».
Знищення заборонених знарядь лову відбувається шляхом механічного пошкодження в присутності комісії з питань оцінки, реалізації, безоплатної передачі та знищення вилучених заборонених знарядь лову та водних біоресурсів, до якої увійшли представники Чернігівського рибоохоронного патруля, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та фінансового управління Чернігівської міської ради.
Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що забороняється:
- вилов водних біоресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм;
- застосування без дозволу органів рибоохорони нових знарядь та способів лову, які не передбачені Правилами любительського і спортивного рибальства;
- перебування на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігання заборонених знарядь лову на водоймах або поблизу них;
- продаж фізичними та юридичними особами, які не мають на це дозволу, сіткових матеріалів, знарядь лову і пристосувань до них, застосування яких заборонено правилами рибальства.
Відповідно до ч.4.ст.85 КУпАП, за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) передбачено штраф у розмірі від 340 грн. до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів.
Згідно ст. 85-1 КУпАП, за виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об'єктів тваринного або рослинного світу, а також збут незаконно добутої продукції – передбачено штраф у розмірі від 153 грн. до 357 грн., з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення. За рекламу, а так само будь-яку іншу діяльність з рекламування чи розповсюдження заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу передбачений штраф на громадян від 850 грн. до 1700 грн., на посадових осіб рекламодавця або розповсюджувача реклами - від 1700 грн. до 4250 грн.
Останні новини Чернігівщини

Просування новинних матеріалів у Youtube, Telegram та TikTok: чернігівські журналісти відтепер знають лайфхаки 15:51
Youtube, Telegram та TikTok мають свої секрети просування відео та текстових новинних матеріалів.
ДБР порушило кримінальне провадження щодо загибелі солдатів у військовій частині на Чернігівщині 15:50
Працівники ДБР розслідують кримінальне провадження за фактом порушення правил поводження зі зброєю (ст. 414 КК України).

Чернігівський драмтеатр популяризує вітчизняну драматургію 15:46
Протягом кожного театрального сезону в репертуарі театру з’являються нові постановки, які потім упродовж років не сходять зі сцени і привертають увагу глядацької аудиторії.

Аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму 28,2 млн грн 15:40
За результатами проведених протягом січня – лютого 2023 року ревізій та перевірок закупівель фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень на суму 2,2 млн грн.

У Чернігівському районі на міні підірвався трактор, чоловік отримав травми 15:37
17 березня о 10:53 на узбіччі автодороги загального користування в напрямку села Скоринець Чернігівського району стався підрив трактора на вибуховому пристрої, попередньо протитанковій міні.