У Ніжині відзначено 110-річчя коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької
23 листопада у Ніжинському міському Будинку культури відбувся святковий концерт, присвячений 110-річчю Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької.
Цікава історія цього навчального закладу.
23 серпня 1908 року за ініціативою Козьми Чубіна, випускника Київського імператорського університету Святого Володимира та підтримки Ніжинського товариства розповсюдження комерційної освіти, у Ніжині було відкрите комерційне училище. У 1934 році, відповідно до наказу наркома освіти УРСР Затонського, на його базі створено Ніжинський бібліотечний технікум. 1961 року технікум було перейменовано в Ніжинське культурно-освітнє училище, яке готувало керівників самодіяльних хорових колективів, колективів народних і духових інструментів та бібліотечних працівників. У 1999 році Ніжинське училище культури було перейменоване в Ніжинське училище культури і мистецтв, а 27 березня 2000 року Постановою Кабінету Міністрів училищу культури і мистецтв присвоєне ім’я першої народної артистки України Марії Костянтинівни Заньковецької. З 2017 року цей навчальний заклад має назву Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької. Сьогодні – це один з провідних мистецьких закладів Чернігівщини.
З вітальним словом до присутніх звернувся директор коледжу, заслужений артист України Володимир Дорохін.
З нагоди 110-річчя заснування вищого комунального навчального закладу «Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради за багаторічну сумлінну працю почесною грамотою обласної ради з врученням нагрудного знака було нагороджено викладачів Ігоря Куніцина, Марію Ляпіну, Миколу Марченка, Ірину Могильну.
Викладацький та студентський колективи коледжу привітали зі святом народний депутат України Олександр Кодола, заступник міського голови Ігор Алєксеєнко, голова районної ради Олег Бузун, ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр Самойленко, депутат обласної ради Алла Ковтун, заслужений працівник культури України Сергій Голуб.
Випускники закладу розлетілися по світу та стали провідними спеціалістами в різних мистецьких напрямках. А та любов, повага до професії, які були закладені в студентські роки викладачами, стали надійним, міцним підґрунтям на шляху до успіху.
Святковий концерт і вплетена в його сценарій урочиста частина показали, що і нині окрасою закладу є його творчі колективи: оркестри, ансамблі, хори.
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.