Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 вересня, 05:33:12

Відбулося відкриття виставки світлин "Кольорові барви мого життя" Ольги Шеремет

16.11.2018   09:35Агенцiя

14 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття виставки світлин "Кольорові барви мого життя" чернігівського фотографа, члена міського фотоклубу "Прекрасне поруч" Ольги Шеремет.

Ольга Шеремет

Ольга Шеремет

Фотохудожниця народилася в Донецьку, закінчила Грем'яцьку середню школу (Новгород-Сіверський район, Чернігівська обл.) та ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю "Хімія та біологія". Тривалий час працювала вчителем, а нині – методистом у Чернігівській Малій академії наук учнівської молоді. Мистецтвом фотографії зацікавилася ще в дитинстві, відвідувала фотогурток, навчаючись в інституті.
 
У 2012 році доля звела Ольгу Шеремет з відомим, талановитим чернігівським фотохудожником Валерієм Шайгородським. Він відмітив якісний рівень її світлини із зображенням Спасо-Преображенського монастиря у Новгороді-Сіверському та запропонував взяти участь у фотовиставці "Кращий пейзаж – 2012".
 
У 2013 році брала участь у виставці світлин "Світ очима фотографа" в Чернігівській центральній міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Під час вручення дипломів Ольгу Шеремет запросили до бібліотечного фотоклубу "Прекрасне поруч". В цьому осередку творчих людей вона знайшла закоханих в мистецтво фотографії однодумців.
Фотохудожниця брала участь у багатьох міських та обласних фотовиставках, отримала перемогу за результатами онлайн-голосування у фотоконкурсі "Симфонія зими" та призове місце у загальноміському фотоконкурсі "Чернігів Древній… Сучасний… Європейський…". Її світлини друкувалися на сторінках чернігівських часописів.
 
У 2014 році до Дня міста в ЧЦМБ ім. М. Коцюбинського Ольга Шеремет презентувала свою першу персональну виставку "Нові мелодії старого міста".
 
На виставці "Кольорові барви мого життя" представлено 29 світлин в жанрі натюрморт.
 
Голова Чернігівської обласної організації Національної Спілки фотохудожників України Віктор Кошмал відмітив, що жанр фотонатюрморту – досить рідкісне явище для Чернігова. Не кожен митець наважиться реалізувати себе в цій темі, бо для гарних світлин у автора має бути не тільки "погляд фотохудожника", а й оригінальність та смак.
 
Юрій Хромушин, заслужений журналіст України, член ЧОО НСФУ зазначив, що активна творчість фотохудожниці почалася лише шість років тому і дуже помітно суттєвий прогрес в майстерності та любов до своєї справи.
 
Член міського фотоклубу "Прекрасне поруч", власне, модератор виставки, Василь Катіман звернув увагу гостей заходу на оригінальне та креативне оформлення експозиції.
 
Чернігівський фотограф, член міського фотоклубу "Чернігів" Сергій Тарабара відмітив різноманіття використаних тем та ракурсів на представленій фотовиставці.
 
Теплі слова на адресу Ольги Шеремет прозвучали від старшого наукового співробітника Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Галагана Олени Ісаченко, яка зазначила, що авторка говорить зі світом мовою живої природи, тому і з'являються надзвичайно вишукані натюрморти.
 
Ольга Шеремет подякувала всім присутнім за схвальні відгуки та розповіла, як у неї виникає та чи інша світлини: "Моє захоплення натюрмортом почалося навесні. Одного разу по дорозі з роботи я купила на вулиці у бабусі букетик конвалій. Вдома поставила квіти у скляну колбу, помилувалася і вирішила сфотографувати, щоб зберегти їх тендітну красу. З тієї світлини і почався творчий пошук: підбір фону, формування композиції... Стали в нагоді поради Юрія Хромушина, одного з наставників фотоклубу "Прекрасне поруч", про використання вечірнього світла при фотозйомці. Після конвалій були кульбабки, бузок, волошки... Опановуючи нові навички у фотосправі, звернулася за допомогою до бібліотеки за спеціальною літературою.
 
Насамперед, з'являється якась деталь: квітка, вазочка, пляшечка, гілочка... Об'єкт може надихнути мене формою, кольором. Потім шляхом експериментів та пошуку фону, декорацій, потрібного освітлення і створюється фотографія. Іноді дійсно можу продумати композицію в деталях, але при її практичному відтворенні виникають нові ідеї, тому частіше я все ж таки імпровізую.
 
Участь у фотоконкурсах та організація виставок стимулюють особистісне зростання. Треба постійно вчитися, читати, розвиватися, навчатися новим технічним аспектам фотографування. У мене вже є задум наступної фотовиставки – вона покаже Чернігів у відображеннях...
 
Для мене найважливіше, щоб світлини приносили радість людям".
 
Ольга Шеремет та колектив бібліотеки радо запрошують всіх гостей та жителів міста відвідати прекрасну виставку фотонатюрмортів "Кольорові барви мого життя", яка експонуватиметься протягом місяця.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові презентували кампанію з підвищення обізнаності про резолюцію ООН 1325 19:43

«1325 зміцнює країну» – під такою назвою в Чернігові відбулася пресконференція, присвячена старту інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності про резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Захід зібрав представників і представниць громадянського сектору та влади.

Підприємства переробної промисловості та торгівлі забезпечили майже 35 % податкових надходжень до бюджету 14:01

За січень–серпень 2025 року найбільшими платниками податків стали підприємства переробної промисловості та оптової й роздрібної торгівлі. Вони забезпечили відповідно 17,6 % та 16,7 % усіх надходжень до Зведеного бюджету України.

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин 13:25

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Ніжин у одержанні неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Чернігівці літнього віку можуть вивчати англійську на безоплатному онлайн-курсі — деталі 13:03

У Чернігові стартує безоплатний онлайн-курс англійської мови для людей літнього віку. Навчання проходить одразу на кількох рівнях — від початкового до Pre-Intermediate.

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором?

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором? 11:22

Бурхливі обговорення щодо назви сучасної війни України з російським агресором завершені.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини