Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:24:37

Житель Чернігова передав до музею унікальний годинник

17.07.2012   07:48Агенцiя

Житель Чернігова Олександр Крот передав до Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" унікальний дерев'яний годинник ХІХ ст., виготовлений німецьким майстром.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час прес-конференції повідомила головний зберігач фондів заповідника Ольга Травкіна.
За її словами, настінний годинник у дерев’яному футлярі із різьбленим навершям був виготовлений у Німеччині у ХІХ ст. відомим годинникарем Густавом Беккером. Подібних експонатів у фондах заповідника поки що не було.

О.Травкіна зазначила, що останнім часом дуже рідко мешканці міста дарують старовинні речі заповіднику чи музеям. "Раніше дарували частіше, а зараз розуміють, що можуть отримати гроші і несуть старожитності до антикварних магазинів", - сказала фахівець.
Присутній на прес-конференції О.Крот уточнив, що годинник свого часу належав його бабусі Марії, яка очолювала колгосп у селі Макошино Менського району. Старовинну річ привіз прадід Іван Крот із Першої світової війни.

"Годинником ми користувалися тривалий час, але потім лопнула пружина. Ми вирішили годинник подарувати у музей – гроші витратиш за один раз, а людям буде назавжди", - сказав дарувальник.

За оцінками експертів, механізм годинника майже в робочому стані, він потребує незначного ремонту.

Подарунок поповнить експозицію "Чернігів і чернігівці 100 років тому", розгорнуту у приміщення Чернігівського колегіуму.

Також працівники заповідника "Чернігів стародавній" презентували журналістам чотири ікони, що поповнили фонди закладу. Серед них – ікони "Св. Феодосій Углицький", "Св. Параскева", "Св. Георгій", "Св. Миколай". Встановлено, що ікона із зображенням святителя Феодосія, який був канонізований у 1896 році та похований в Борисоглібському соборі, писалася з його портрета, що висів у склепі над гробницею. Придбана ікона написана професійним іконописцем, вона передає характерні риси лику та постаті святого.

Металева ікона "Св. Миколай" ХІХ ст. належить до старообрядницьких ікон. Фахівці називають її рідкісною, оскільки вставлена у глибокий позолочений кіот, куди зазвичай вставляли ікони, виконані на дереві.

Ікони "Св. Параскева" та "Св. Георгій" написані народними майстрами у ХІХ ст. Після реставрації вони поповнять експозицію народних ікон Чернігівщини в приміщенні Колегіуму.

http://naiz1.pp.net.ua/news/zhitel_chernigova_peredav_do_muzeju_unikalnij_godinnik/2012-07-17-1274

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.