Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 16:06:20

Житель Чернігова передав до музею унікальний годинник

17.07.2012   07:48Агенцiя

Житель Чернігова Олександр Крот передав до Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" унікальний дерев'яний годинник ХІХ ст., виготовлений німецьким майстром.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час прес-конференції повідомила головний зберігач фондів заповідника Ольга Травкіна.
За її словами, настінний годинник у дерев’яному футлярі із різьбленим навершям був виготовлений у Німеччині у ХІХ ст. відомим годинникарем Густавом Беккером. Подібних експонатів у фондах заповідника поки що не було.

О.Травкіна зазначила, що останнім часом дуже рідко мешканці міста дарують старовинні речі заповіднику чи музеям. "Раніше дарували частіше, а зараз розуміють, що можуть отримати гроші і несуть старожитності до антикварних магазинів", - сказала фахівець.
Присутній на прес-конференції О.Крот уточнив, що годинник свого часу належав його бабусі Марії, яка очолювала колгосп у селі Макошино Менського району. Старовинну річ привіз прадід Іван Крот із Першої світової війни.

"Годинником ми користувалися тривалий час, але потім лопнула пружина. Ми вирішили годинник подарувати у музей – гроші витратиш за один раз, а людям буде назавжди", - сказав дарувальник.

За оцінками експертів, механізм годинника майже в робочому стані, він потребує незначного ремонту.

Подарунок поповнить експозицію "Чернігів і чернігівці 100 років тому", розгорнуту у приміщення Чернігівського колегіуму.

Також працівники заповідника "Чернігів стародавній" презентували журналістам чотири ікони, що поповнили фонди закладу. Серед них – ікони "Св. Феодосій Углицький", "Св. Параскева", "Св. Георгій", "Св. Миколай". Встановлено, що ікона із зображенням святителя Феодосія, який був канонізований у 1896 році та похований в Борисоглібському соборі, писалася з його портрета, що висів у склепі над гробницею. Придбана ікона написана професійним іконописцем, вона передає характерні риси лику та постаті святого.

Металева ікона "Св. Миколай" ХІХ ст. належить до старообрядницьких ікон. Фахівці називають її рідкісною, оскільки вставлена у глибокий позолочений кіот, куди зазвичай вставляли ікони, виконані на дереві.

Ікони "Св. Параскева" та "Св. Георгій" написані народними майстрами у ХІХ ст. Після реставрації вони поповнять експозицію народних ікон Чернігівщини в приміщенні Колегіуму.

http://naiz1.pp.net.ua/news/zhitel_chernigova_peredav_do_muzeju_unikalnij_godinnik/2012-07-17-1274

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.

Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37

30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.

Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54

1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».

Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33

Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.

У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02

На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.