Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 червня, 14:57:05

Заява правління чернігівського обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка щодо музейної справи на Чернігівщині

20.08.2018   13:16Агенцiя

Нещодавно на засіданні відповідної комісії в департаменті культури, туризму, національностей та релігії Чернігівської обласної держадміністрації справа призначення директора обласного художнього музею імені Г.Ґалаґана зрушила з мертвої точки: вирішено, що ним буде Юрій Ткач, колишній начальник міського управління культури.

Не маючи нічого проти цієї кандидатури, правління обласної «Просвіти» звертає вкотре увагу обласної влади, що насправді такого музею в Чернігові нема – є тільки вивіска, фонди і виставки. Проте будь-хто, наближений до музейної справи, скаже, що без експозицій нема музею. А їх нема через те, що за часів творця олігархату Леоніда Кучми, завдяки корупційним схемам 1040 квадратних метрів художнього музею були передані Борису Дєдову для приватної галереї. Відповідно, виставляти експозиції художньому музею нема де, крім одного залу. До речі, і приватної галереї там нема, як і оголошеного Б.Дєдовим «музею сучасного мистецтва», крім вивіски та поодиноких виставок.

Позиція обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка була озвучена на сесії обласної ради депутатом, головою Бахмацького районного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка Олегом Калиняком, але була проігнорована обласним керівництвом. Невже й досі бояться чіпати схеми часів Кучми – Бутка?

Тому просвітяни вимагають повернення орендованих (за 1 гривню!) площ художнього музею імені Г.Ґалаґана для організації повноцінного його функціонування. Позиція ж Ю.Ткача про розгортання музею на всіх площах лише через 5 років нам видається неприйнятною.

Також правління обласної «Просвіти» звертає увагу на необхідність перебудови всієї музейної справи – скажімо, новгород- сіверський музей «Слова о полку Ігоревім» після зміни керівництва продовжує пропагувати московські схеми історії та літератури, ігноруючи українських дослідників. Чернігівський історичний музей імені В.Тарновського лишається, за словами відомого історика В.В’ятровича, “радянським музеєм радянського музею», особливо його військово – історичний відділ. Перебудови потребують експозиції періоду другої світової війни у всіх краєзнавчих музеях області. На часі започаткування музею Героя України Левка Лук’яненка.


За дорученням правління Олександр Шевченко, голова

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини