Археологічний сезон на Чернігівщині триває
На території літописного Окольного граду Чернігова, на місці майбутньої прибудови до музичної школи № 1 здійснюються охоронні археологічні дослідження.
Під час досліджень виявлено залишки щільної міської забудови Х-ХІІІ та ХVІІ-ХVІІІ ст. та численний речовий інвентар цього часу: уламки скляних браслетів, грузила, пряслиця, ножі тощо.
Найбільш цікаві знахідки (підвіска із зображенням святого воїна, хрестик, металеві та скляні каблучки тощо) походять зі згорілих споруд кінця ХІІ - початку ХІІІ ст.
Рештки загиблих людей та знайдені там само вістря стріл дозволяють засвідчити, що пожежа сталася внаслідок військового конфлікту. Скоріш за все, це була одна з відомих за літописами княжих усобиць. За літописними свідченнями "люті бої” чернігівців з дружиною Данила Галицького відбулися взимку 1234 –35 рр.
Як розповідає Галицький літопис, у цей час Данило “попленил все Черниговские страны, воевал от Крещения до Вознесения”.
Роботи проводить ДП НДЦ "Охоронна археологічна служба України" ІА НАН України спільно з археологами Чернігівського національного університету.
Альона Черненко
Останні новини Чернігівщини
Чернігівщина вшанувала пам’ять загиблих у бою під Крутами 14:24
108 років тому біля залізничної станції в Крутах кількасот українських вояків і студентів (деяким було всього 16) чотири дні стримували наступ більшовиків на Київ. Цей подвиг дав можливість укласти Брест-Литовський мир та став символом нескореності, стійкості і самопожертви української молоді в боротьбі за державність.
У Сновській громаді поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який систематично вчиняв домашнє насильство 14:20
Житель Сновська за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність – кривднику загрожує до двох років позбавлення волі.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:18
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа загинула.
«Бій за майбутнє»: до Дня пам'яті Героїв Крут–2023 10:17
29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.
Прилуцькі поліцейські розшукали зловмисника, який викрав із банківської картки пенсіонера більше 70 тисяч гривень 08:45
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили підозру 28-річному місцевому мешканцю.