Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 лютого, 13:55:03

До 1030-річчя Хрещення України-Русі - "Скарби духовної величі України"

30.07.2018   17:33

"Скарби духовної величі України" - цикл тематичних екскурсій під такою назвою, присвячених 1030-річчю Хрещення України-Русі, відбувся 26 та 27 липня в Музеї рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Виставка книжкових раритетів з фондів університетської книгозбірні була підготовлена співробітниками бібліотеки під патронатом Української Православної Церкви Київського Патріархату. Відвідувачі виставки змогли на власні очі побачити такі пам'ятки 1000-літньої християнської культури українського народу, як Остромирово (1056 р.), Реймське (ХІ ст.) та Пересопницьке (1556-1561 рр.) Євангелія, Острозька Біблія славнозвісного друкаря Івана Федоровича (1581 р.) - у факсимільних виданнях ХІХ-ХХІ ст. Духовна спадщина видатних діячів Українського Православ'я митрополитів Петра Могили, Стефана Яворського, Димитрія Ростовського, Іоанна Максимовича-Тобольського, архієпископа Лазаря Барановича були представлені в оригіналах ХУІІ-ХУІІІ ст.

Велике захоплення у відвідувачів викликала експонована в Музеї ретроспективна колекція унікальних видань видатних українських духовних центрів тієї доби - Києво-Печерської та Почаївської Лавр, Новгород-Сіверської та Чернігівської друкарень, тощо.

Протягом двох днів вхід для всіх бажаючих до Музею рідкісної книги був вільним. Інформаційний супровід виставки забезпечував та надавав вичерпні відповіді на запитання відвідувачів директор бібліотеки Ніжинського держуніверситету Олександр Морозов.


За матеріалами бібліотеки імені М. Лавровського НДУ імені Миколи Гоголя

Останні новини Чернігівщини

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01

Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.

Катерина Богатирьова здобула бронзу на Austria Open 2026 з тхеквондо 11:49

Нещодавно у австрійському місті Інсбрук відбулись міжнародні рейтингові змагання з олімпійського тхеквондо Austria Open 2026(G1) у яких взяли участь понад 1600 спортсменів з 35 країн світу.

 Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність

Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність 11:45

Служба безпеки України активно протидіє спробам рф завербувати українців для незаконної реєстрації систем Starlink.

Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин

Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин 11:43

У рамках масштабної Всеукраїнської спецоперації Нацполіції «Рубікон» поліцейські припинили діяльність двох каналів збуту наркотиків та психотропів на Чернігівщині. Наркоділків затримано у процесуальному порядку. Поліція вилучила розфасовані партії наркотиків та психотропних речовин.

У профтесі в Куликівці відремонтували укриття та перейшли на очне навчання 11:41

У Куликівському професійному аграрному ліцеї провели офіційне відкриття оновленого сховища. Проєкт реалізували спільними зусиллями Латвії, Бельгії, Шотландії і Канади під керівництвом ГО «Всеукраїнська ліга українських жінок».