Презентовано проект "Чернігівці в Українській революції: 25 біографій"
Цього тижня в культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» відбулася презентація та обговорення проекту «Чернігівці в Українській революції: 25 біографій».
У заході взяли участь представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко, директор комунального закладу «Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр» Чернігівської обласної ради Олена Потапенко, місцеві історики та представники громадськості.
Серед завдань, які визначили перед собою ініціатори даної пропозиції, – поширення інформації про наших земляків – борців за Українську державу 1917-1921 років.
У рамках проекту на Сіверському історичному порталі «Північний Вектор» створено розділ «Українська Революція», де розміщена інформація про історичні постаті та події національно-визвольної боротьби початку ХХ століття.
Крім того, цьогоріч жителям і гостям Сіверщини буде презентована книга «Чернігівці в Українській революції: 25 біографій», примірники якої отримають бібліотеки області.
Проект реалізується в рамках обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» за фінансової підтримки з обласного бюджету. Дану конкурсну пропозицію підготувала ГО «Асоціація безперервної фахової освіти «Атенеум». Координатор проекту – громадський діяч, краєзнавець Олександр Ясенчук.
За інформацією ГО «Асоціація безперервної фахової освіти «Атенеум»
Останні новини Чернігівщини
На шпагаті: як чернігівські медійники борються за свободу слова в умовах війни 16:52
В умовах війни свобода слова, доступ до публічної інформації та права журналістів знаходяться на такому собі шпагаті між суспільним інтересом та обмеженнями національної безпеки.
Сплачуйте податки правильно: детальний розбір на прикладі майнових податків 16:34
Для спрощення процесу сплати податків Державна податкова служба України підготувала для громадян пам’ятку з детальними інструкціями щодо сплати податкових зобов’язань з майнових податків, зокрема земельного податку, як через мобільні застосунки банків, так і у касі банківських установ
В Україні запрацював Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин 16:16
Уряд України на виконання доручення Президента України представив Ветеран PRO — державну цифрову платформу для ветеранів, ветеранок і їхніх родин, де зібрано всю інформацію про пільги, програми, послуги та можливості в одному місці.
На місці падіння безпілотника в Чернігові ремонтують покрівлі та допомагають мешканцям 16:10
Сьогодні на вулиці, що постраждала 24 листопада 2025 року від падіння ворожого безпілотника, працюють комунальні служби — КП «Деснянське», КП «Новозаводське», «ЖЕК-13» та «ЖЕК-10».
Маємо залучати молодь до прийняття рішень у громадах: Іван Ващенко – на зустрічі з юнаками та юнками 12:44
Минулої суботи заступник голови ОДА Іван Ващенко зустрівся з активною молоддю регіону. Захід під назвою «Молодь і влада: зустріч без краваток» відбувся в обласному молодіжному центрі та був присвячений Дню Гідності та Свободи.