Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 червня, 13:01:05

Вечір Моцарта на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру

22.06.2018   07:44Агенцiя

19 червня на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм знову звучали твори Вольфганга Амадея Моцарта.

Цього разу - у виконанні  Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” під управлінням художнього керівника та головного диригента, Заслуженого діяча мистецтв України  Миколи Сукача.

Солірували: Заслужений артист України Микола Сук (фортепіано, США), Ольга Шадрина (фортепіано, м.Чернігів), Кирило Бондар (скрипка, м. Київ) та Валентина Буграк (альт, м.Київ).

Музиканти виконали концерт для двох фортепіано з оркестром мі-бемоль мажор і концертну симфонію для скрипки та альта з оркестром мі-бемоль мажор.

Вже традиційно, перед початком концерту до слухачів звернувся Микола Сукач. Маестро поділився своїм баченням та особистим ставленням саме до цих безсмертних творів Моцарта.  За словами пана Миколи, він 25 років диригує ці концерти з різними оркестрами. Особливо митець закоханий у концертну симфонію великого австрійського композитора, яка усі ці роки немовби супроводжує його по життю. Якщо перший твір, за словами диригента, не має якогось, так би мовити, штучного наповнення стосовно тонального плану, то другий -  є дуже незручним для струнних інструментів. Тому що ці інструменти налаштовані до більш мажорних тональностей.

Незважаючи, що обидва твори написані у 1779 році, вони, як розповідає Микола Сукач, мають кардинально іншу музичну естетику. Концерт для двох фортепіано з оркестром є своєрідним діалогом, чи, навіть, змаганням двох інструментів з оркестром, то концертна симфонія для скрипки та альта з оркестром має більш філософський контекст. І це, напевне, тому, що незадовго до написання симфонії у Моцарта померла мати. Саме тому цей твір з усією впевненістю можна вважати реквіємом.

Чернігівська публіка досить приязно зустріла виконання обох концертних творів, про що свідчили тривалі овації і вихід музикантів на сцену “на біс”.


Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

Останні новини Чернігівщини

17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою

17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою 09:10

Опустелювання - це один з найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища. За сумною статистикою, за сорок років у Африці від засух загинуло більше мільйона чоловік.

Традиції та звичаї на Трійцю

Традиції та звичаї на Трійцю 13:42

Зелені свята, перш за все, — це свято перемагаючої весни на порозі літа, коли природа святкує своє відродження.

Смачні рецепти вихідного дня: запіканка з кабачками 09:30

Эта легкая и полезная запеканка особенно хороша с молодыми кабачками или с цукини.

Гороскоп на наступний тиждень 17-23 червня

Гороскоп на наступний тиждень 17-23 червня 09:26

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 17 по 23 червня 2019 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини