Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:55:14

Музеї Чернігівщини та Гомельщини: бути сучасним у мінливому світі

13.06.2018   08:04Агенцiя

Часи змінюються! І музеям теж потрібно йти в ногу з часом, змінюватись самим та ламати стереотипи. Про це говорили під час Музейного форуму «Місцеві музеї: нові форми та інновації», який 11 та 12 червня відбувався в Чернігові в рамках проекту "Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного співробітництва".

Захід зібрав більше 70-ти учасників, які репрезентували більше 30 музеїв та заповідників Гомельської та Чернігівської областей, інших регіонів України та Білорусі, а також фахівці в області культурного менеджменту і збереження історико-культурної спадщини.

Головним завданням форуму було сприяти розвитку місцевих музеїв, налагодженню співпраці, спілкуванню та обміну досвідом між ними. На думку координаторів проекту, це допоможе музеям Гомельщини та Чернігівщини вийти на новий рівень роботи, розкрити свій унікальний потенціал, зміцнити свою роль як місцевих культурних центрів та сприятиме розвитку регіону в цілому.

Наталія Романова — заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації зазначила, що подібні заходи сприяють розвитку регіонів. Адже саме музеї мають відігравати значну роль в становленні громади. Як приклад – історико-археологічний музейний комплекс "Древній Любеч", який може стати культурним серцем громади. І від того, як працює музей, багато чого залежить в культурному та економічному житті громади.

Доповідачі розмірковували над різними питаннями, які ставить життя. Як саме мають змінюватись музеї XXI століття? Наводили приклади успішних сучасних музеїв у світі, вивчали їх досвід, пошук форм подання інформації та методи залучення нових відвідувачів. «Якщо музеї виступають носіями або відображенням культурної спадщини, то якої або ж чиєї? Адже місцеві особливості та культурні надбання створювались різними людьми, представниками різних етносів, релігій, які жили тут в різний час, при різних державних утвореннях. Де саме проходить межа «своє-чуже»? І чи взагалі музеї повинні робити цей поділ?», - ставить питання Сергій Лаєвський, директор Чернігівського історичного музею.  «Адже нехтування чужою спадщиною – це шлях до конфлікту! - додає Зеновій Мазурик, музейний експерт, в.о. президента Українського комітету ICOM, Львів. - Місія музею XXI ст. - це інтерпретація та  допомога в осмисленні минулого, а не інструмент політики та банальна схованка речей.» Він має створювати емоції, стати атракцією, але, при цьому, не перетворитись на машину для розваг.

«Експозиція повинна бути дискусійною та  ставити більше питань, ніж давати готові відповіді.», - вважає Олександр Нікітін з філіалу  Ветковського музею старообрядництва і білоруських традицій ім.Ф.Г.Шклярова в Гомелі.

Представники музеїв ділились своїм особистим досвідом успішної реалізації проектів в музеях, баченням та запровадженням інтерактивних засобів в експозиціях, маркетинговими заходами з пошуку та залученню саме свого відвідувача.
 
Можна з впевніністю сказати, що незважаючи на нову для нашого регіону форму проведення заходу, він став подією, яка матиме позитивні наслідки в культурному житті Чернігівщини та Гомельщини.


Довідка:
Мета проекту "Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва" - об'єднати низку музеїв Гомельської та Чернігівської областей туристичним транскордонним маршрутом та налагодити співпрацю між ними. Проект реалізується на партнерських засадах на чолі з Гомельською філією громадської організації "Білоруський зелений хрест" в співпраці з Національним університетом "Чернігівський колегіум" ім. Т.Г. Шевченка та Історико-археологічним музейним комплексом "Древній Любеч". Період реалізації проекту: 2018 рік.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини