Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 16:55:41

Музеї Чернігівщини та Гомельщини: бути сучасним у мінливому світі

13.06.2018   08:04Агенцiя

Часи змінюються! І музеям теж потрібно йти в ногу з часом, змінюватись самим та ламати стереотипи. Про це говорили під час Музейного форуму «Місцеві музеї: нові форми та інновації», який 11 та 12 червня відбувався в Чернігові в рамках проекту "Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного співробітництва".

Захід зібрав більше 70-ти учасників, які репрезентували більше 30 музеїв та заповідників Гомельської та Чернігівської областей, інших регіонів України та Білорусі, а також фахівці в області культурного менеджменту і збереження історико-культурної спадщини.

Головним завданням форуму було сприяти розвитку місцевих музеїв, налагодженню співпраці, спілкуванню та обміну досвідом між ними. На думку координаторів проекту, це допоможе музеям Гомельщини та Чернігівщини вийти на новий рівень роботи, розкрити свій унікальний потенціал, зміцнити свою роль як місцевих культурних центрів та сприятиме розвитку регіону в цілому.

Наталія Романова — заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації зазначила, що подібні заходи сприяють розвитку регіонів. Адже саме музеї мають відігравати значну роль в становленні громади. Як приклад – історико-археологічний музейний комплекс "Древній Любеч", який може стати культурним серцем громади. І від того, як працює музей, багато чого залежить в культурному та економічному житті громади.

Доповідачі розмірковували над різними питаннями, які ставить життя. Як саме мають змінюватись музеї XXI століття? Наводили приклади успішних сучасних музеїв у світі, вивчали їх досвід, пошук форм подання інформації та методи залучення нових відвідувачів. «Якщо музеї виступають носіями або відображенням культурної спадщини, то якої або ж чиєї? Адже місцеві особливості та культурні надбання створювались різними людьми, представниками різних етносів, релігій, які жили тут в різний час, при різних державних утвореннях. Де саме проходить межа «своє-чуже»? І чи взагалі музеї повинні робити цей поділ?», - ставить питання Сергій Лаєвський, директор Чернігівського історичного музею.  «Адже нехтування чужою спадщиною – це шлях до конфлікту! - додає Зеновій Мазурик, музейний експерт, в.о. президента Українського комітету ICOM, Львів. - Місія музею XXI ст. - це інтерпретація та  допомога в осмисленні минулого, а не інструмент політики та банальна схованка речей.» Він має створювати емоції, стати атракцією, але, при цьому, не перетворитись на машину для розваг.

«Експозиція повинна бути дискусійною та  ставити більше питань, ніж давати готові відповіді.», - вважає Олександр Нікітін з філіалу  Ветковського музею старообрядництва і білоруських традицій ім.Ф.Г.Шклярова в Гомелі.

Представники музеїв ділились своїм особистим досвідом успішної реалізації проектів в музеях, баченням та запровадженням інтерактивних засобів в експозиціях, маркетинговими заходами з пошуку та залученню саме свого відвідувача.
 
Можна з впевніністю сказати, що незважаючи на нову для нашого регіону форму проведення заходу, він став подією, яка матиме позитивні наслідки в культурному житті Чернігівщини та Гомельщини.


Довідка:
Мета проекту "Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва" - об'єднати низку музеїв Гомельської та Чернігівської областей туристичним транскордонним маршрутом та налагодити співпрацю між ними. Проект реалізується на партнерських засадах на чолі з Гомельською філією громадської організації "Білоруський зелений хрест" в співпраці з Національним університетом "Чернігівський колегіум" ім. Т.Г. Шевченка та Історико-археологічним музейним комплексом "Древній Любеч". Період реалізації проекту: 2018 рік.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.