Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 12:31:12

Прощання з актрисою Ольгою Зеленською

04.05.2018   18:58Агенцiя

Із сумом сповіщаємо, що 4 квітня 2018 року пішла з життя Ольга Зеленська – заслужена артистка України, яка багато років пропрацювала у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка.

Зеленська Ольга Дмитрівна народилася 20 листопада 1939 року у с.Яхники Лохвицького району на Полтавщині. У 1957 році закінчила Харківський кульосвітній технікум, а в 1971 – заочно театрознавчий факультет Київського інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого.

Протягом 1958-1959 років грала у Київському театрі ім. П. Саксаганського, 1959-1961 років – у Ніжинському драмтеатрі ім. М. Коцюбинського, 1961-1983 та 1990-2002 років – у Чернігівському облмуздрамтеатрі ім. Т. Шевченка. З 1995 по 2013 рік працювала керівником літературно-драматургічної частини театру. Зіграла більше 120 головних ролей у різножанрових виставах, створивши галерею яскравих сценічних образів. Серед  етапних ролей актриси були такі, як Харитина – «Наймичка» І.Тобілевича, Наталка – «Наталка Полтавка» І.Котляревського, Мар´яна – «Потомки запорожців» О.Довженка, Аза і Гордиля – «Циганка Аза» М.Старицького,  Стеха – «Назар Стодоля» Т.Шевченка, Анна – «Украдене щастя» І.Франка, Хівря – «Сорочинський ярмарок» та Секлита – «За двома зайцями» М.Старицького, Комісар – «Оптимістична трагедія» В.Вишневського, Любов Ярова – «Любов Ярова» К.Треньова, Одарка – «Сватання на Гончарівці» та Аграфена Степанівна – «Шельменко-денщик» Г.Квітки-Основ´яненка, Мати Лукашева – «Лісова пісня» Лесі Українки, Мавра – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською та багато інших.

Ольга Зеленська була різноплановою актрисою, наділеною хорошими вокальними даними, що давало їй змогу грати у музичних комедіях та оперетах. Як театрознавець і керівник літературно-драматургічної частини театру вона постійно писала про роботу театру в пресу – оглядові статті, творчі портрети акторів, режисерів, художників, інших працівників театру.

За високі творчі досягнення провідний майстер сцени О.Зеленська неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами та Подяками Міністерства культури України, Чернігівської облдержадміністрації, обласного управління культури, дирекції театру та Національної Спілки театральних діячів України. У 2012 році Указом Президента України Ольга Зеленська була удостоєна почесного звання «Заслужений артист України».

Колектив театру висловлює співчуття рідним і близьким Ольги Дмитрівни у зв’язку з трагічною втратою.

Світла пам’ять про талановиту актрису Ольгу Зеленську назавжди залишиться у серцях вдячних шанувальників театрального мистецтва.


Колектив театру


 

Прощання із Зеленською Ольгою Дмитрівною відбудеться 5 травня 2018 року о 08.45 у ритуальній залі Чернігівської міськлікарні № 2 за адресою: вул. 1 Травня, 168.

Останні новини Чернігівщини

Як хобі перетворити на успішний бізнес

Як хобі перетворити на успішний бізнес 11:59

Про це йшлося на засіданні клубу в Чернігівському міському центрі зайнятості. Своєю бізнес-ідеєю та секретами успішного ведення бізнесу з безробітними ділилася відома чернігівська майстриня, дизайнер Людмила Заровська. Тема зустрічі «Хенд-мейд - шедеври своїми руками». Цього разу говорили про прикраси ручної роботи зі стрічок та намистин.

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку "Вдовині села Чернігівщини" 11:53

«Вдовині села Чернігівщини» – п’ятдесятихвилинний документальний фільм, створений на основі життєвих історій мешканок Чернігівського району. 21 лютого, стрічку презентували громаді у Чернігівському обласному молодіжному центрі. У заході взяла участь заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

"Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів" 11:33

20 лютого у м.Києві відбулася презентація та експертне обговорення напрацювань проекту «Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів у 4-х регіонах України», який був реалізований у 8-ми громадах Миколаївської, Дніпропетровської, Чернігівської та не окупованої частини Луганської області.

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі 11:21

У Чернігові планують проводити більше тематичних сезонних фестивалів. А також - різноманітних чемпіонатів, конкурсів, навчальних семінарів, майстер-класів тощо. Виконавчий комітет міської ради 20 лютого погодив внесення змін до Програми розвитку туризму та промоції міста Чернігова на 2019-2021 роки.

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств 11:18

21 лютого заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван зустрівся з представниками національно-культурних товариств області. Захід приурочений до Міжнародного дня рідної мови.