Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 12:03:59

Прощання з актрисою Ольгою Зеленською

04.05.2018   18:58Агенцiя

Із сумом сповіщаємо, що 4 квітня 2018 року пішла з життя Ольга Зеленська – заслужена артистка України, яка багато років пропрацювала у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка.

Зеленська Ольга Дмитрівна народилася 20 листопада 1939 року у с.Яхники Лохвицького району на Полтавщині. У 1957 році закінчила Харківський кульосвітній технікум, а в 1971 – заочно театрознавчий факультет Київського інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого.

Протягом 1958-1959 років грала у Київському театрі ім. П. Саксаганського, 1959-1961 років – у Ніжинському драмтеатрі ім. М. Коцюбинського, 1961-1983 та 1990-2002 років – у Чернігівському облмуздрамтеатрі ім. Т. Шевченка. З 1995 по 2013 рік працювала керівником літературно-драматургічної частини театру. Зіграла більше 120 головних ролей у різножанрових виставах, створивши галерею яскравих сценічних образів. Серед  етапних ролей актриси були такі, як Харитина – «Наймичка» І.Тобілевича, Наталка – «Наталка Полтавка» І.Котляревського, Мар´яна – «Потомки запорожців» О.Довженка, Аза і Гордиля – «Циганка Аза» М.Старицького,  Стеха – «Назар Стодоля» Т.Шевченка, Анна – «Украдене щастя» І.Франка, Хівря – «Сорочинський ярмарок» та Секлита – «За двома зайцями» М.Старицького, Комісар – «Оптимістична трагедія» В.Вишневського, Любов Ярова – «Любов Ярова» К.Треньова, Одарка – «Сватання на Гончарівці» та Аграфена Степанівна – «Шельменко-денщик» Г.Квітки-Основ´яненка, Мати Лукашева – «Лісова пісня» Лесі Українки, Мавра – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською та багато інших.

Ольга Зеленська була різноплановою актрисою, наділеною хорошими вокальними даними, що давало їй змогу грати у музичних комедіях та оперетах. Як театрознавець і керівник літературно-драматургічної частини театру вона постійно писала про роботу театру в пресу – оглядові статті, творчі портрети акторів, режисерів, художників, інших працівників театру.

За високі творчі досягнення провідний майстер сцени О.Зеленська неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами та Подяками Міністерства культури України, Чернігівської облдержадміністрації, обласного управління культури, дирекції театру та Національної Спілки театральних діячів України. У 2012 році Указом Президента України Ольга Зеленська була удостоєна почесного звання «Заслужений артист України».

Колектив театру висловлює співчуття рідним і близьким Ольги Дмитрівни у зв’язку з трагічною втратою.

Світла пам’ять про талановиту актрису Ольгу Зеленську назавжди залишиться у серцях вдячних шанувальників театрального мистецтва.


Колектив театру


 

Прощання із Зеленською Ольгою Дмитрівною відбудеться 5 травня 2018 року о 08.45 у ритуальній залі Чернігівської міськлікарні № 2 за адресою: вул. 1 Травня, 168.

Останні новини Чернігівщини

Лучники Чернігівщини гідно виступили на змагання відкритого чемпіонату області зі стрільби з лука в приміщенні

Лучники Чернігівщини гідно виступили на змагання відкритого чемпіонату області зі стрільби з лука в приміщенні 11:41

У Чернігові відбулися дводенні змагання відкритого чемпіонату Чернігівської області зі стрільби з лука в приміщенні. На відкритий чемпіонат області приєднались учасники і з інших регіонів – близько 80 спортсменів від наймолодших до ветеранів стрільби з 5 областей України.

Рибництво мовою цифр

Рибництво мовою цифр 11:35

Чернігівщина має значний потенціал для створення значної кількості невеликих рибницьких та аквакультурних господарств, які зможуть вирощувати товарну рибу, займатись штучним відтворенням водних біоресурсів та надавати рекреаційні послуги.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:31

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Проведено обласний семінар завідувачів музеїв закладів освіти

Проведено обласний семінар завідувачів музеїв закладів освіти 10:32

15 листопада у Чернігові в комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» відбувся спільний з Українським інститутом національної пам’яті науково-практичний захід.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:23

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 17 листопада до 8:00 18 листопада 2019 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини