Відбулася зустріч з письменником Юрієм Сбітнєвим
У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася зустріч з російським письменником Юрієм Миколайовичем Сбітнєвим.

Бесіда була про минуле й прийдешнє. "Пройшло вже 10 років як я назавжди зустрівся з Черніговом", – наголосив Юрій Сбітнєв. Він розповів, що сповідує і чим живе, і найголовніше, не визнає язичництва Давньої Русі.
Православне християнство сповідувала Давня Русь. Творчість, життя підпорядковане тому, що Велика цивілізація налічує багато тисяч років. Твір "Слово о полку Ігоревім" має багато лексем з російської, білоруської, української мов. 70 років тому, учнем 9 класу вперше написав статтю про повість "Слово о полку Ігоревім". Цей твір – історія народу, не влади. Припускають, що його написала жінка – Болеслава, племінниця князя Ігоря.
Призначення людини: творити на Землі. Для Юрія Миколайовича древня мова є джерелом нових книг. Чернігів – не просто місто, а планета людей, яких немає ніде. Він обійшов усю Росію. Скрізь шукав людяність. Перша якість українського народу – доброзичливість. А ще характерна риса чернігівців – неквапливість.
Письменник не визнає майбутнього. "Майбутнього немає, це ілюзія, минуле і сьогодення мають реальну основу. Вектор пізнання світу спрямований в минуле. Я не приймаю догмату, про те, що Бог створив чоловіка і з його ребра жінку. Наш предок сповідував матір усіх богів - жінку, створену зі світла й добра. Їй судилося народитися наділеній духом любові. Чоловік створений з глини і праху, і Бог в нього вдихнув силу, а жінка вдихнула любов в чоловіка", – такими думками письменник поділився з аудиторією.
Дуже багато довкола неосвіченості. Для письменника жити – означає працювати. Юрій Миколайович пише другу книгу "Велика княгиня", праця над якою дається йому важко. Події, які описуються в книзі кінець XII століття. Протягом бесіди письменник надав визначення поняттю культура: "Культура – здатність зрозуміти іншу людину, але не лише зрозуміти, але й прийняти її. Життя вимагає від людей міняти мислення".
У VIII столітті скіф Анахарсис говорив: "Не довести, а розповісти для пам'яті". У своїх книгах Юрій Миколайович Сбітнєв розповідає історії, які мають реальну основу. Наприкінці зустрічі письменник подякував керівництву бібліотеки за можливість зустрітися з читачами. А також віддав слово подяки читачам за запрошення, зазначив, що це має для нього велике значення знати, що його книги читають. В свою чергу присутні подякували за цікаву розмову, побажали здоров'я, натхнення та добробуту.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.