Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 травня, 06:47:33

Марко Залізняк: Що сьогодні є рядовий знімок, те завтра буде історією

28.04.2018   11:00Агенцiя

У Чернігові до 13 травня можна переглянути з півсотні робіт селянина-фотоаматора ХХ століття із Донеччини Марка Залізняка. Хоча, за свідченнями істориків, доробок фотолітописця налічує до п’яти тисяч світлин.

Виставку «Миттєвості нашого життя», присвячену 125-річчю від дня народження митця, презентувала у літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського директор Покровського історичного музею Донецької області Ангеліна Рожкова.

Чернігів — перше місто, куди приїхала експозиція. Така ідея виникла у громадської організації «Українська Ініціатива». Чернігівська облдержадміністрація підтримала її. Як зазначила директор Покровського музею, виставка може презентуватися в інших містах, якщо надійдуть відповідні запрошення.

Про життєвий та творчий шлях видатного українця розповіли Ангеліна Рожкова та представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко.

Марко Микитович Залізняк (1893-1982) зафіксував на камеру колективізацію, розкуркулення, відбирання хліба, виселення до Сибіру й Голодомор 1932–1933 років. Свої коментарі на звороті світлин написав лише у другій половині 1950-х, після смерті Сталіна. Відзняті матеріали лягли в основу документальних фільмів «Миттєвості нашого життя», «Симфонія Донбасу», «Старий і новий Дніпро», «Голодомор» тощо. Фотографії села Удачне часів Голодомору друкувались у місцевих газетах, підручниках з історії України, газеті «Голос України», австралійському часописі «Вільна думка».

Історики переконані, що такого докладного фотолітопису нищення українського села, як залишив Марко Залізняк про Удачне на Донеччині, більше немає.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Захисники Чернігова: Сергій Лепявко

Захисники Чернігова: Сергій Лепявко 21:22

Із професора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя «Заслужений діяч науки і техніки України», доктор історичних наук Сергій Лепявко перетворився на воїна українського війська.

Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій

Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій 21:15

Медична галузь Чернігівської області дуже постраждала під час активних бойових дій. Особливо — у Чернігові та Чернігівському районі.

З Чернігова до Вінниці можна буде доїхати поїздом

З Чернігова до Вінниці можна буде доїхати поїздом 21:08

Укрзалізниця запускає електропоїзд Skoda на маршруті Чернігів – Київ – Чернігів та подовжує маршрут іншого поїзда сполученням Чернігів – Київ до Вінниці якісними та сучасними вагонами МПЛТ.

Окупанти знову обстріляли прикордоння Чернігівщини

Окупанти знову обстріляли прикордоння Чернігівщини 20:51

Сьогодні близько 16:40 спостерігачі зафіксували 6 мінометних «приходів» з боку території рф в напрямку Сеньківки.

З 19 травня в Чернігові громадський транспорт курсуватиме за 9 маршрутами

З 19 травня в Чернігові громадський транспорт курсуватиме за 9 маршрутами 19:44

Громадський транспорт у Чернігові з 19 травня відновить свою роботу після того, як зупинився з першими обстрілами міста.