Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 серпня, 17:01:19

"В’ячеслав Чорновіл – пробудження України"

26.03.2018   12:09

Хто лиш не прагнув нас тримати на колінах… Та перед пам'яттю не значиться вини. У всі віки за волю України, Ішли в безсмертя дочки і сини…

В’ячеслав Чорновіл... Його ім'я на початку 70-х років переказували пошепки з двору в двір, з душі в душу, з серця в серце. У кінці 80-х воно зазвучало голосніше у кав'ярнях Золочева і Львова, на сторінках київських газет. Воно вознеслося народною надією на малих і великих вічах на початку 90-х років. Чорновіл — це людина, яка є одним із основоположників незалежності України, ідеолог української демократії, і, зрештою, людина, ім’я якої увічнене на скрижалях української історії.

У приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова 22 березня відбулася краєзнавча година з нагоди вшанування пам’яті, відомого правозахисника, політика, журналіста, публіциста і громадського діяча, Героя України - В'ячеслава Чорновола. Під час заходу студенти першого курсу Прилуцького медичного училища ознайомились з долею відомого політика, переглянули документальні відео про його життя, політичну і громадську діяльність.

В’ячеслав Чорновіл це уособлення незламного духу. Він жив тим, у що вірив. Цікавою була розповідь бібліотекаря міської бібліотеки ім. Л.В.Забашти Ніни Юріївни Заболотної про публіцистичну діяльність патріота, твори, статті якого проникнуті ідеєю самостійності України. Усе своє життя присвятив відомий громадський діяч пробудженню українського національного духу. Інформацією про становлення та діяльність міськрайонного осередку Народного Руху в нашому місті поділилась з присутніми старший науковий співробітник Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова – Ірина Василівна Біленко, захоплюючою була і розповідь учасника Майдану, Революції Гідності, справжнього патріота своєї Батьківщини, який створив, а пізніше і очолив в Прилуках осередок Народного Руху на Прилуччині, відомої творчої особистості у нашому місті, яка своєю творчістю закликає втілювати в життя ідеї незалежної і самостійної України – Віктора Олександровича Погуляя.

На завершення заходу присутні зробили фото на згадку і прослухали декілька патріотичних пісень у виконанні автора.

Відповідальна за проведення заходу завідуюча філіалу ім. О.В. Кошового Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова Т.О. Іващенко.


За інформацією Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова

Останні новини Чернігівщини

У серпні матеріальну допомогу від міста отримає 201 чернігівська сім’я з новонародженими малюками

У серпні матеріальну допомогу від міста отримає 201 чернігівська сім’я з новонародженими малюками 15:10

У Чернігові кожна родина при народженні дитини отримує підтримку від міста. Виплати здійснюються в рамках Програми підтримки народжуваності.

За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові

За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові 15:01

6 серпня в Чернігові у козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України відповідно вимог карантину та рекомендацій Чернігівської облдержадміністрації проведено традиційну панахиду за усіма воїнами, які в ЛИПНІ 2020 року загинули в боях за незалежність України.

Обсяги реалізованої продукції промисловості. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості. ДОВІДКА 14:50

Підприємства області в січні–червні 2020 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 15301,5 млн.грн.

СБУ викрила підпільний цех з виробництва контрафактного пального

СБУ викрила підпільний цех з виробництва контрафактного пального 14:44

Співробітники Управління Служби безпеки України в Чернігівській області у взаємодії зі слідчими ДФС викрили організовану групу, яка налагодила нелегальне виробництво і продаж фальсифікованих нафтопродуктів у промислових обсягах. «Прибуток» фігурантів становив майже 2 мільйони гривень щомісяця.

Андрій Прокопенко: Готуємось представити потенціал Чернігівщини на Третьому форумі регіонів України та Білорусі

Андрій Прокопенко: Готуємось представити потенціал Чернігівщини на Третьому форумі регіонів України та Білорусі 14:31

6 серпня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко взяв участь у засіданні організаційного комітету з підготовки Третього Форуму регіонів України та Білорусі.