Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 13:36:55

"В’ячеслав Чорновіл – пробудження України"

26.03.2018   12:09

Хто лиш не прагнув нас тримати на колінах… Та перед пам'яттю не значиться вини. У всі віки за волю України, Ішли в безсмертя дочки і сини…

В’ячеслав Чорновіл... Його ім'я на початку 70-х років переказували пошепки з двору в двір, з душі в душу, з серця в серце. У кінці 80-х воно зазвучало голосніше у кав'ярнях Золочева і Львова, на сторінках київських газет. Воно вознеслося народною надією на малих і великих вічах на початку 90-х років. Чорновіл — це людина, яка є одним із основоположників незалежності України, ідеолог української демократії, і, зрештою, людина, ім’я якої увічнене на скрижалях української історії.

У приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова 22 березня відбулася краєзнавча година з нагоди вшанування пам’яті, відомого правозахисника, політика, журналіста, публіциста і громадського діяча, Героя України - В'ячеслава Чорновола. Під час заходу студенти першого курсу Прилуцького медичного училища ознайомились з долею відомого політика, переглянули документальні відео про його життя, політичну і громадську діяльність.

В’ячеслав Чорновіл це уособлення незламного духу. Він жив тим, у що вірив. Цікавою була розповідь бібліотекаря міської бібліотеки ім. Л.В.Забашти Ніни Юріївни Заболотної про публіцистичну діяльність патріота, твори, статті якого проникнуті ідеєю самостійності України. Усе своє життя присвятив відомий громадський діяч пробудженню українського національного духу. Інформацією про становлення та діяльність міськрайонного осередку Народного Руху в нашому місті поділилась з присутніми старший науковий співробітник Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова – Ірина Василівна Біленко, захоплюючою була і розповідь учасника Майдану, Революції Гідності, справжнього патріота своєї Батьківщини, який створив, а пізніше і очолив в Прилуках осередок Народного Руху на Прилуччині, відомої творчої особистості у нашому місті, яка своєю творчістю закликає втілювати в життя ідеї незалежної і самостійної України – Віктора Олександровича Погуляя.

На завершення заходу присутні зробили фото на згадку і прослухали декілька патріотичних пісень у виконанні автора.

Відповідальна за проведення заходу завідуюча філіалу ім. О.В. Кошового Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова Т.О. Іващенко.


За інформацією Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова

Останні новини Чернігівщини

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько 12:45

14 листопада у Ніжинському міському Будинку культури відкрилася персональна виставка робіт молодої художниці ромської національності, члена Ніжинської асоціації ромів «ЗОР» Алени Сенько, за підтримки Посла толерантності ПРООН в Україні Золи Кондур.

"Слуга народу" виключила Антона Полякова із фракції 12:40

15 листопада фракція "Слуга народу" вирішила виключили народних депутатів Анну Скороход і Антона Полякова.

З місцевим ФМ РАДІО

З місцевим ФМ РАДІО "ОNE.ФМ" - Чернігів, Носівка, Бобровиця, Гончарівське, Парафіївка, Срібне 12:28

14 листопада на засіданні Національної ради визначено переможців конкурсу на мовлення на фм частотах у 6 населених пунктах області: м. Бобровиця, 88,9 МГц, смт Гончарівське, 90,7 МГц, м. Носівка, 91,3 МГц, смт Парафіївка, 90,2 МГц, смт Срібне, 101,7 МГц, м. Чернігів, 92,0 МГц − ТОВ «Студія «1.ФМ», м. Чернігів («Onefm»).