Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 15:17:54

Готуємо нове видання про долі земляків Чернігівського району

24.03.2018   10:25

Продовжуючи роботу по вшануванню наших земляків, до 95-річчя утворення Чернігівського району краєзнавці підготували матеріали до видання збірника «Долі репресованих земляків. Чернігівський район».

Дане видання буде презентоване у травні 2018 р в рамках пам’ятних заходів до 80-х роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937–1938 рр.

Ця книга є першою спробою звести в один список долі репресованих земляків на основі архівних документів, списків комісії з питань поновлення прав реабілітованих та книги «Реабілітованих історією», спогадів живих свідків та їх рідних.

Метою цієї роботи є систематизація даних про жертв політичних репресій в Україні 1918–1952 рр., людей, які були безпідставно засуджені чи зазнали обмеження своїх громадянських прав та свобод, і представити цю інформацію широкому загалу читачів.

Із великої маси архівних документів опрацьовано невеликий відсоток справ, над якими працювали понад 30 дослідників – історики, краєзнавці, вчителі, бібліотекарі, дослідники-аматори, небайдужі жителі Чернігівського району. Багато матеріалів оприлюднюється цим виданням вперше.

Зібрано матеріали про більше тисячі осіб, які зазнали політичних репресій, починаючи від перших років радянської влади і закінчуючи другою половиною 1950-х рр., коли розпочався процес реабілітації жертв терору. Цей часовий проміжок умістив найбільш драматичні події української історії, зокрема, розкуркулення, боротьбу з так званими контрреволюційними повстанськими організаціями, «шкідництвом», «саботуванням хлібозаготівель», хвилю арештів, що прокотилася Україною після її визволення від нацистських загарбників. Серед заарештованих – представники усіх соціальних верств населення та різних етнічних спільнот, що підтверджує умисне знищення тоталітарною державою свого населення.

У сільських громадах Анисова та Шестовиця нещодавно відбулись зустрічі з краєзнавцями, які презентували матеріали про долі репресованих земляків.

Андрій Курданов

На фото виступ краєзнавця Ярослава Волерта в с. Шестовиця

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області проводять комплексну перевірку системи оповіщення

У Чернігівській області проводять комплексну перевірку системи оповіщення 12:58

24 листопада Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:45

23 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

У Чернігові створені дві патронатні родини

У Чернігові створені дві патронатні родини 10:34

Чернігівці, які відчувають внутрішню потребу і спроможність стати патронатними батьками-вихователями для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть запропонувати свої кандидатури та реалізуватися в такій діяльності. Про це розповіла заступниця начальника міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Людмила Мазур.

Раїса Піскун - бронзова призерка Чемпіонату Європи-2020 з боксу серед молоді

Раїса Піскун - бронзова призерка Чемпіонату Європи-2020 з боксу серед молоді 10:24

Збірна України завоювала на чемпіонаті Європи 2020 з боксу серед молоді 15 нагород. 3 золоті, 5 срібних і 7 бронзових медалей.

На Чернігівщині розгорнуто 1237 ліжко-місць для госпіталізації хворих на COVID-19

На Чернігівщині розгорнуто 1237 ліжко-місць для госпіталізації хворих на COVID-19 10:09

З них 42,4% забезпечені подачею кисню - на 196 ліжок йде централізована подача, крім того, в розпорядженні лікарень є 319 кисневих концентраторів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини