Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 15:35:10

У Батурині будують козацьку церкву

21.06.2012   15:18Агенцiя

Громада УПЦ (МП) відроджує давню козацьку церкву Вознесіння Господнього біля гетьманської столиці Батурина у селі Бахмач-2 Чернігівської області. Біля храму розташований цвинтар Бахмацької сотні Ніжинського козацького полку, який нині перебуває в запустінні.

Ініціатором відродження зруйнованої святині є ветеранська організація с. Бахмач. В даний момент зведені стіни храму, тепер необхідно звести дах і купол храму. Без допомоги благодійників храм не відродити. Громада шукає спонсорів та учасників будівництва. “Ваша посильна участь стане свідченням любові до подвигу своїх предків – українських козаків – захисників Вітчизни та Православ’я”, – йдеться у зверненні парафіян.

З історії відомо, що Бахмач був зруйнований в результаті міжусобних воєн, в 1239 році його остаточно зруйнували монголо-татари, після чого поселення кілька століть не згадується в літописах.

Відродження села почалося за часів козацтва. В Чернігівських єпархіальних вістях міститься така інформація: “Козак Кириченко перший поставив собі хату на лівій стороні річки Бахмач. Після нього на лівій стороні річки Борзни оселився козак Данько, від якого слобідка в 50 дворів понині називається Даньківка”, “… на Старосілля, в 10-ти сажнях від проживання козаків Кириченків, була побудована в 1755 році дерев’яна церква Вознесіння Христового”.

Згідно з історичними документами, в 1767 році при храмі Вознесіння була відкрита школа. Після об’єднання України з Росією в 1654 році Бахмач став сотенним містечком Ніжинського полку. Храм мав два престоли: 1-й в честь Вознесіння Христового, 2-й – в честь Архистратига Божого Михаїла, і був зруйнований більшовиками. Осквернено було і стародавнє кладовище біля храму, де покоїться прах сотників і козаків Бахмацької сотні Ніжинського козачого полку. В даний момент кладовищі відновлюється на добровільні пожертвування (тел. старости храму (063) 628-39-41, Соловецький Володимир Михайлович).

PICУ, religion.in.ua

Останні новини Чернігівщини

Презентація виставки архівних документів

Презентація виставки архівних документів "Українсько-польські відносини в 1917-1921 рр.: інституційна історія, етап встановлення" 13:40

27 лютого у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя пройшла презентація виставки «Українсько-польські відносини в 1917-1921рр.: інституційна історія, етап становлення».

Вивчали новації у сфері публічних закупівель

Вивчали новації у сфері публічних закупівель 13:34

Ключові положення нової редакції Закону України "Про публічні закупівлі", основні зміни та нововведення у сфері закупівель за останній час висвітлювалися під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації, що проходило в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації з 25 по 26 лютого.

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн  у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради 11:15

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово - господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради (далі – Відділ освіти) за період з 01.02.2017 по 30.11.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 747,4 тис. грн.

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову