Відбулося відкриття звітної виставки картин Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра"
8 листопада в Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулося відкриття звітної виставки картин Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра" до 35-річчя з часу заснування.

Ведуча заходу, Лідія Сенченко, бібліотекар відділу мистецтв, коротко ознайомила присутніх з історією створення об'єднання.
Організована 1982 року за ініціативи керівника студії живопису Карпенка О.І. та методиста ОНМЦ Мороза В.І., "Деснянська палітра" зібрала понад 300 народних талантів, людей різного віку та професій. Всіх їх об'єднала безмежна любов до образотворчого мистецтва, яку вони втілюють у своїх картинах. Олексій Карпенко – самодіяльний художник, офіцер запасу, став першим головою об'єднання. "Деснянську палітру" свого часу очолювали Анатолій Шевченко та Василь Мігрін.
З 2007 року і до сьогодні головою об'єднання "Деснянська палітра" є Людмила Бешун. Всі учасники підвищують рівень своєї майстерності, відвідуючи різноманітні майстер-класи, беручи участь у великій кількості виставок, що проходять як на території Чернігівщини, та і за її межами. Персональні виставки учасників об'єднання кожного року експонуються у виставкових залах Чернігова та в ЧОУНБ ім. В.Г. Короленка.
26 жовтня 2010 року об'єднанню художників "Деснянська палітра" було присвоєно звання "народного аматорського".
На ювілейній звітній виставці представлено 48 робіт 21 художника – це пейзажі, портрети, натюрморти, архітектурні пам'ятки, виконані в різних техніках. Рік у рік роботи митців вражають все більшим художнім та професійним ростом, гармонійністю та поетичністю.
Ліна Артюхова, начальник відділу культурного розвитку Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації, привітала художників від імені керівництва Департаменту та нагородила Чернігівське народне творче об'єднання художників "Деснянська палітра" почесною грамотою Департаменту культури за високий професіоналізм та з нагоди 35-річного ювілею. Виконавши почесну місію, вона додала: "Не один виставковий проект Департаменту не проходить без участі членів об'єднання "Деснянська палітра". Ці картини прикрашають зали не тільки в Україні та за кордоном, а й домівки шанувальників мистецтва, які цінують ваші роботи за душевну теплоту й красу, що вони випромінюють."
Заступник директора Обласного центру народної творчості Чернігівської обласної ради Юлія Солонець нагородила об'єднання "Деснянська палітра" грамотою за багаторічну співпрацю, естетичну насолоду, самовіддане служіння музі та невгамовний творчий пошук.
Алла Мальована, заступник директора з наукової роботи Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка від імені керівництва вручила грамоту об'єднанню та сказала: "Шановні деснянці, мені дуже приємно, що колектив бібліотеки не тільки надає приміщення для експозицій, а й має щирі дружні відносини з художниками, бо співпрацює з "Деснянською палітрою" із часу заснування."
"35 років – це дата, коли і люди, і творчість знаходиться в розквіті своїх сил, – сказала Надія Заваліна, у минулому керівник обласного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв. – І ваша виставка, шановні художники, є свідченням того, що ви з кожним роком набуваєте творчого темпу, який проявляється у ваших композиціях. З нагоди ювілею хочу побажати вам нових творчих проектів, вернісажі та здобутків. Залишайтесь і надалі в перших рядах самих знакових подій області та України."
Наталія Тищенко, завідувач відділу організаційної роботи Обласного молодіжного центру відмітила: "Деснянська палітра" вже котрий рік почесно несе звання "народного аматорського" об'єднання. Хочу привітати як тих художників, яких ми дуже добре знаємо, так і молоде поповнення. Бажаю всім вам нових звершень та незгасаючого творчого натхнення!"
Від імені Національної спілки художників України привітав митців заслужений художник України Іван Пенський та запросив відтворювати красу на такому рівні, щоб могли не тільки достойно нести звання художника, а й в майбутньому стати членами Національної спілки художників України.
Член об'єднання "Деснянська палітра" Тетяна Тимошенко прочитала вірші власного авторства, зачарувавши "деснянців" та присутніх музикою поетичного слова.
Слова подяки від голови об'єднання Людмили Бешун за свято краси і мистецтва прозвучали на адресу своїх колег-художників, гостей заходу та шанувальників прекрасного, адміністрації бібліотеки та працівників відділу мистецтв, які допомогли в підготовці ювілейної виставки. Гарною подією для "Деснянської палітри" стало поповнення її рядів талановитими митцями Чернігівщини Людмилою Федорченко та Валентиною Гончар, і на черзі прийняття до об'єднання ще однієї молодої художниці Ірини Мамець.
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки ворожого обстрілу прикордонної Семенівки 09:12
Вчора вдень росіяни поцілили з реактивних систем залпового вогню «Град» по житловому району у м. Семенівка Новгород-Сіверського району.
На Чернігівщині поліцейські повідомили про підозру чоловіку у зловживанні впливом у сервісному центрі МВС 09:09
Поліція викрила мешканця Ніжина, який організував корупційну оборудку з вимагання грошей для отримання позитивної оцінки під час іспиту з водіння. Для цього обіцяв вплинути на посадовців держустанови. Зловмиснику оголосили про підозру.
«Безпека й стабільне проходження опалювального періоду – пріоритет»: В’ячеслав Чаус – на нараді з керівниками громад Прилуччини 08:56
Чернігівщина продовжує готуватися до нового опалювального періоду. Разом із тим активізується агресор. Виклики й сценарії реагування на них індивідуальні для кожного району.

17 вересня: цей день в Україні і світі 08:53
ДЕНЬ 1302 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1302 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівські ветерани представлятимуть Україну на Strong Spirit’s Games у Мадриді 15:23
З 25 по 29 вересня у столиці Іспанії відбудуться міжнародні спортивні змагання Strong Spirit’s Games. Українська національна збірна виступить на турнірі вдруге, і цього року до її складу увійшло одразу сім представників Чернігівщини.