Номінацію "За кращий жіночий акторський дует" здобули актриси Чернігівського драмтеатру
Днями закінчився XIII Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької, що проходив у Ніжині з 27 жовтня по 6 листопада, на якому були представлені творчі роботи одинадцяти театральних колективів з України, Білорусі, Румунії.
Цьогоріч Чернігівський академічний облмуздрамтеатр ім. Т.Г.Шевченка запропонував до фестивальної програми ніжинського фестивалю прем’єрну виставу «Як боги впадуть – безпечно не буде» сучасного англійського драматурга С.Дімітрієвіч, поставлену молодим режисером В.Філончук в рамках реалізації мистецького проекту, запровадженого Британською радою в Україні.
Примітною ознакою цієї вистави, презентованої на фестивалі жіночої творчості, є абсолютне жіноче авторство в усіх складових цієї багатокомпонентної творчої роботи: від авторки п’єси - англійської письменниці Сельми Дімітрієвіч, через постановче переосмислення режисера Вікторії Філончук та оригінальні сценографічні рішення київської художниці Ольги Філончук, до створення виразних, глибоко драматичних образів матері і дорослої дочки артистками Чернігівського театру Наталією Максименко і Тетяною Шумейко.
Рішенням журі XIII-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької за високу індивідуальну майстерність визнані лауреатами фестивалю і нагороджені дипломом у номінації «За кращий жіночий акторський дует» заслужена артистка України Наталія Максименко та артистка Тетяна Шумейко за виконання ролей Матері та Доньки у виставі «Як боги впадуть - безпечно не буде».
Останні новини Чернігівщини
Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36
У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.
На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.
17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.