Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 04:30:58

"Силою духу козацького - славиться прилуцька земля"

14.10.2017   12:09

Саме під таким девізом біля Полкової скарбниці відбувся історичний екскурс для громади Прилук.

Організатори заходу працівники Прилуцького краєзнавчого музею імені Василя Маслова розповіли про тисячолітнє місто на берегах тихого Удаю, яке в буремнім 1648 році, волею великого гетьмана Богдана Хмельницького стало столицею Прилуцького козацького полку.

- Символом прилуцького козацтва є перша мурована споруда в нашому місті зведена полковником Гнатом Галаганом на поч. ХУІІІ ст. (1714 р.) полкова скарбниця. Саме тоді, в середині XVII століття, у Прилуках постала неприступна козацька фортеця з валами й ровами, стінами та вежами, храмами й палацами, будинками козацької старшини, купців та ремісників, - розповіла директор музею Тетяна Зоць.

Під час заходу прилучанам вдалося засвідчити історію становлення козацтва та його перемоги. «Старий козак з Полкової скарбниці» розповів, що Прилуки були центром козацького полку, який проіснував 133 роки. За цей період наші козаки-пращури брали участь в багатьох визначних битвах Визвольної війни й не лише.

Так прилучани, брали участь у битві під Зборовом, визволяли Івана Богуна з польського оточення під Вінницею. А у червні 1651 року Прилуцький полк на чолі з Іваном Шкуратом брав участь в епохальній битві під Берестечком, де рятував самого Хмельницького з оточення. 1659 року Прилуцький полк у складі війська Івана Виговського брав участь у розгромі московської армії під Конотопом. Під командуванням Федора Мовчана наші козаки брали участь у битві з турками під Чигирином, працювали на будівництві каналів між Волгою й Доном. Прилуцький полк брав участь у походах на Персію, будував фортецю Святого Хреста.

Багато прилуцьких козаків загинуло в героїчних битвах по білому світу, а один спочив під мурами прилуцької фортеці. В 90-х роках минулого століття нетлінне тіло козака було перенесено під стіни Полкової скарбниці. Пам'ять про героїв-козаків вшанували покладанням квітів до його могили.

І в наш час, насичений гострими подіями, не вичерпалися вірність обов’язку і традиціям старших поколінь. Офіційна делегація керівництва міста разом з небайдужими жителями Прилук вклонилися тим, хто сьогодні боронить кордон нашої держави на сході України та вшанувати пам'ять героїв-захисників покладанням квіті до пам’ятних знаків у центральній частині міста.


За інформацією Прилуцького краєзнавчого музею ім. Василя Маслова

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.