Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 15:39:58

Відбулося відкриття виставок світлин "Погляди" Василя Катімана та "Коханий край" Юрія Хромушина

14.10.2017   08:40Агенцiя

10 жовтня у Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулося відкриття виставок світлин "Погляди" чернігівського фотохудожника Василя Катімана та "Коханий край" члена НСФУ, заслуженого журналіста України Юрія Хромушина.

Василь Віталійович – чернігівець, Юрій Миколайович – переселенець з Луганська. Митці зустрілись в Чернігові, потоваришували і вирішили разом представити свою творчість.
 
Ведуча заходу, Валентина Золотар, бібліотекар відділу мистецтв, коротко ознайомила гостей заходу з життєвим шляхом митців.
 
Юрій Хромушин – заслужений журналіст України, член Національної спілки фотохудожників України. Народився 1 травня 1948 року в селі Камінний Кінець, Гдовського району, Псковської області. Фотографією почав захоплюватися з 14 років. Після закінчення середньої школи вступив до Алчевського ПТУ-102, де отримав фахову спеціальність фотографа павільйонних зйомок. Заочно закінчив Луганський машинобудівельний інститут.
 
Друкувався у місцевій пресі. Близько 40 років працював фотокореспондентом обласної газети "Луганська правда" в м. Луганськ. У вільний час захоплювався художньою фотографією.
 
У творчому доробку митця документальні і художні фотографії. Багато з них вміщені в фотоальбоми "Родина", "Деревенька моя", "Этобыло недавно" та ін.
 
В 2015 році чернігівці вже мали можливість познайомитися із творчістю фотохудожника в бібліотеці на персональній виставці "Добрий світ", а в 2016-17 роках – на щорічних виставках Чернігівської обласної організації НСФУ. На виставці, присвяченій 25-річчю Національної спілки фотохудожників України в Києві, дві роботи Юрія Миколайовича отримали срібні медалі в номінаціях "Художня фотографія" та "Документальна фотографія".
 
Василь Катіман – давній друг бібліотеки, обдарований фотохудожник. Народився 15 липня 1947 року в селі Михальчина Слобода Новгород-Сіверського району, Чернігівської області.
 
З 1971 року проживає в Чернігові. Закінчив Прилуцький технікум електрифікації і гідромеліорації. Працював інженером електричних мереж.
 
Фотографуванням захоплюється з дитинства. У творчому доробку майстра світлини різних жанрів: пейзажі, портрети, жанрові фотознімки, архітектурні пам'ятки.
 
Його перша персональна виставка "...Обовсемпонемногу" була презентована в Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка у 2015 році. Василь Віталійович людина щира та доброзичлива і позитивне світосприйняття відображується на його світлинах.
 
На виставках "Погляди" та "Коханий край" представлено 38 світлини, які висвітлюють багатогранність повсякденного життя та об'єднані великою любов'ю до художньої фотографії.
 
У своїх виступах Василь Катіман та Юрій Хромушин подякували всім, хто долучився до організації фотовиставок. Зокрема, директору бібліотеки Інні Аліференко за теплий прийом в стінах закладу та працівникам бібліотеки за організацію заходу. Пізнавальними були коментарі авторів до своїх світлин. Гості заходу дізналися про цікаві, а іноді й кумедні історії створення фотографій, де в кожному кадрі відображається неповторний світ.
 
Член НСФУ Віктор Кошмал у своєму виступі відмітив: "В кожній світлині презентованих виставок втілене наше з вами життя у найрізноманітніших його проявах".
 
Чернігівський мистецтвознавець, фотограф Віктор Величко також поділився своїм враженням від виставок: "Цікаво споглядати класичні сторінки з українського життя через призму двох світів: села і міста, професійного та аматорського погляду".
 
Валентина Шеховцова, чернігівська поетеса, від всіх членів клубу "Натхнення" презентувала митцям кожному особисто привітальні рядки, а учасники фотоклубу "Прекрасне поруч" при Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського з гумором відмітили, що дипломну роботу з художнього фотографування Юрій Хромушин та Василь Катіман захистили на відмінно.
 
Олена Ісаченко, старший науковий співробітник Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Галагана оригінально привітала митців: "Ваша виставка – це "бомба"! А тому натомість я принесла вам "гранати". Ці смачні та корисні фрукти знають всі, кожен бачить оболонку, але дістатися до зерняток, до самої суті вміє не кожен. Поглянувши на світлини, можна з упевненістю говорити, що митці дуже добре знаються на гранатах!".
 
Директор Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка Інна Аліференко подякувала фотохудожникам за чудову виставку та відмітила, що бібліотека тісно співпрацює з багатьма митцями, знайомлячи з їх творчістю чернігівців та гостей міста. Приємно, що заклад стає "третім місцем" для громади, де люди проводять свій час поза роботою і домашніми справами, знаходять затишок та цікаві захоплення.
 
Фотовиставки "Погляди" та "Коханий край" вміщують в собі портрети різних людей з різними долями, кожне фото несе інформацію, певне тематичне навантаження та випромінює світлу енергетику людини, тварини чи місця, що зображені на фото.
 
Кожен чернігівець чи гість міста знайде світлини до душі, тому Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка запрошує відвідати фотовиставки та доторкнутись до прекрасного.

Останні новини Чернігівщини

Презентація виставки архівних документів

Презентація виставки архівних документів "Українсько-польські відносини в 1917-1921 рр.: інституційна історія, етап встановлення" 13:40

27 лютого у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя пройшла презентація виставки «Українсько-польські відносини в 1917-1921рр.: інституційна історія, етап становлення».

Вивчали новації у сфері публічних закупівель

Вивчали новації у сфері публічних закупівель 13:34

Ключові положення нової редакції Закону України "Про публічні закупівлі", основні зміни та нововведення у сфері закупівель за останній час висвітлювалися під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації, що проходило в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації з 25 по 26 лютого.

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн  у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради 11:15

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово - господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради (далі – Відділ освіти) за період з 01.02.2017 по 30.11.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 747,4 тис. грн.

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову