Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 04:32:08

Відбулося відкриття виставок світлин "Погляди" Василя Катімана та "Коханий край" Юрія Хромушина

14.10.2017   08:40Агенцiя

10 жовтня у Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулося відкриття виставок світлин "Погляди" чернігівського фотохудожника Василя Катімана та "Коханий край" члена НСФУ, заслуженого журналіста України Юрія Хромушина.

Василь Віталійович – чернігівець, Юрій Миколайович – переселенець з Луганська. Митці зустрілись в Чернігові, потоваришували і вирішили разом представити свою творчість.
 
Ведуча заходу, Валентина Золотар, бібліотекар відділу мистецтв, коротко ознайомила гостей заходу з життєвим шляхом митців.
 
Юрій Хромушин – заслужений журналіст України, член Національної спілки фотохудожників України. Народився 1 травня 1948 року в селі Камінний Кінець, Гдовського району, Псковської області. Фотографією почав захоплюватися з 14 років. Після закінчення середньої школи вступив до Алчевського ПТУ-102, де отримав фахову спеціальність фотографа павільйонних зйомок. Заочно закінчив Луганський машинобудівельний інститут.
 
Друкувався у місцевій пресі. Близько 40 років працював фотокореспондентом обласної газети "Луганська правда" в м. Луганськ. У вільний час захоплювався художньою фотографією.
 
У творчому доробку митця документальні і художні фотографії. Багато з них вміщені в фотоальбоми "Родина", "Деревенька моя", "Этобыло недавно" та ін.
 
В 2015 році чернігівці вже мали можливість познайомитися із творчістю фотохудожника в бібліотеці на персональній виставці "Добрий світ", а в 2016-17 роках – на щорічних виставках Чернігівської обласної організації НСФУ. На виставці, присвяченій 25-річчю Національної спілки фотохудожників України в Києві, дві роботи Юрія Миколайовича отримали срібні медалі в номінаціях "Художня фотографія" та "Документальна фотографія".
 
Василь Катіман – давній друг бібліотеки, обдарований фотохудожник. Народився 15 липня 1947 року в селі Михальчина Слобода Новгород-Сіверського району, Чернігівської області.
 
З 1971 року проживає в Чернігові. Закінчив Прилуцький технікум електрифікації і гідромеліорації. Працював інженером електричних мереж.
 
Фотографуванням захоплюється з дитинства. У творчому доробку майстра світлини різних жанрів: пейзажі, портрети, жанрові фотознімки, архітектурні пам'ятки.
 
Його перша персональна виставка "...Обовсемпонемногу" була презентована в Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка у 2015 році. Василь Віталійович людина щира та доброзичлива і позитивне світосприйняття відображується на його світлинах.
 
На виставках "Погляди" та "Коханий край" представлено 38 світлини, які висвітлюють багатогранність повсякденного життя та об'єднані великою любов'ю до художньої фотографії.
 
У своїх виступах Василь Катіман та Юрій Хромушин подякували всім, хто долучився до організації фотовиставок. Зокрема, директору бібліотеки Інні Аліференко за теплий прийом в стінах закладу та працівникам бібліотеки за організацію заходу. Пізнавальними були коментарі авторів до своїх світлин. Гості заходу дізналися про цікаві, а іноді й кумедні історії створення фотографій, де в кожному кадрі відображається неповторний світ.
 
Член НСФУ Віктор Кошмал у своєму виступі відмітив: "В кожній світлині презентованих виставок втілене наше з вами життя у найрізноманітніших його проявах".
 
Чернігівський мистецтвознавець, фотограф Віктор Величко також поділився своїм враженням від виставок: "Цікаво споглядати класичні сторінки з українського життя через призму двох світів: села і міста, професійного та аматорського погляду".
 
Валентина Шеховцова, чернігівська поетеса, від всіх членів клубу "Натхнення" презентувала митцям кожному особисто привітальні рядки, а учасники фотоклубу "Прекрасне поруч" при Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського з гумором відмітили, що дипломну роботу з художнього фотографування Юрій Хромушин та Василь Катіман захистили на відмінно.
 
Олена Ісаченко, старший науковий співробітник Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Галагана оригінально привітала митців: "Ваша виставка – це "бомба"! А тому натомість я принесла вам "гранати". Ці смачні та корисні фрукти знають всі, кожен бачить оболонку, але дістатися до зерняток, до самої суті вміє не кожен. Поглянувши на світлини, можна з упевненістю говорити, що митці дуже добре знаються на гранатах!".
 
Директор Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка Інна Аліференко подякувала фотохудожникам за чудову виставку та відмітила, що бібліотека тісно співпрацює з багатьма митцями, знайомлячи з їх творчістю чернігівців та гостей міста. Приємно, що заклад стає "третім місцем" для громади, де люди проводять свій час поза роботою і домашніми справами, знаходять затишок та цікаві захоплення.
 
Фотовиставки "Погляди" та "Коханий край" вміщують в собі портрети різних людей з різними долями, кожне фото несе інформацію, певне тематичне навантаження та випромінює світлу енергетику людини, тварини чи місця, що зображені на фото.
 
Кожен чернігівець чи гість міста знайде світлини до душі, тому Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка запрошує відвідати фотовиставки та доторкнутись до прекрасного.

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.