Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 вересня, 18:03:46

Відбулося відкриття виставок світлин "Погляди" Василя Катімана та "Коханий край" Юрія Хромушина

14.10.2017   08:40Агенцiя

10 жовтня у Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулося відкриття виставок світлин "Погляди" чернігівського фотохудожника Василя Катімана та "Коханий край" члена НСФУ, заслуженого журналіста України Юрія Хромушина.

Василь Віталійович – чернігівець, Юрій Миколайович – переселенець з Луганська. Митці зустрілись в Чернігові, потоваришували і вирішили разом представити свою творчість.
 
Ведуча заходу, Валентина Золотар, бібліотекар відділу мистецтв, коротко ознайомила гостей заходу з життєвим шляхом митців.
 
Юрій Хромушин – заслужений журналіст України, член Національної спілки фотохудожників України. Народився 1 травня 1948 року в селі Камінний Кінець, Гдовського району, Псковської області. Фотографією почав захоплюватися з 14 років. Після закінчення середньої школи вступив до Алчевського ПТУ-102, де отримав фахову спеціальність фотографа павільйонних зйомок. Заочно закінчив Луганський машинобудівельний інститут.
 
Друкувався у місцевій пресі. Близько 40 років працював фотокореспондентом обласної газети "Луганська правда" в м. Луганськ. У вільний час захоплювався художньою фотографією.
 
У творчому доробку митця документальні і художні фотографії. Багато з них вміщені в фотоальбоми "Родина", "Деревенька моя", "Этобыло недавно" та ін.
 
В 2015 році чернігівці вже мали можливість познайомитися із творчістю фотохудожника в бібліотеці на персональній виставці "Добрий світ", а в 2016-17 роках – на щорічних виставках Чернігівської обласної організації НСФУ. На виставці, присвяченій 25-річчю Національної спілки фотохудожників України в Києві, дві роботи Юрія Миколайовича отримали срібні медалі в номінаціях "Художня фотографія" та "Документальна фотографія".
 
Василь Катіман – давній друг бібліотеки, обдарований фотохудожник. Народився 15 липня 1947 року в селі Михальчина Слобода Новгород-Сіверського району, Чернігівської області.
 
З 1971 року проживає в Чернігові. Закінчив Прилуцький технікум електрифікації і гідромеліорації. Працював інженером електричних мереж.
 
Фотографуванням захоплюється з дитинства. У творчому доробку майстра світлини різних жанрів: пейзажі, портрети, жанрові фотознімки, архітектурні пам'ятки.
 
Його перша персональна виставка "...Обовсемпонемногу" була презентована в Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка у 2015 році. Василь Віталійович людина щира та доброзичлива і позитивне світосприйняття відображується на його світлинах.
 
На виставках "Погляди" та "Коханий край" представлено 38 світлини, які висвітлюють багатогранність повсякденного життя та об'єднані великою любов'ю до художньої фотографії.
 
У своїх виступах Василь Катіман та Юрій Хромушин подякували всім, хто долучився до організації фотовиставок. Зокрема, директору бібліотеки Інні Аліференко за теплий прийом в стінах закладу та працівникам бібліотеки за організацію заходу. Пізнавальними були коментарі авторів до своїх світлин. Гості заходу дізналися про цікаві, а іноді й кумедні історії створення фотографій, де в кожному кадрі відображається неповторний світ.
 
Член НСФУ Віктор Кошмал у своєму виступі відмітив: "В кожній світлині презентованих виставок втілене наше з вами життя у найрізноманітніших його проявах".
 
Чернігівський мистецтвознавець, фотограф Віктор Величко також поділився своїм враженням від виставок: "Цікаво споглядати класичні сторінки з українського життя через призму двох світів: села і міста, професійного та аматорського погляду".
 
Валентина Шеховцова, чернігівська поетеса, від всіх членів клубу "Натхнення" презентувала митцям кожному особисто привітальні рядки, а учасники фотоклубу "Прекрасне поруч" при Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського з гумором відмітили, що дипломну роботу з художнього фотографування Юрій Хромушин та Василь Катіман захистили на відмінно.
 
Олена Ісаченко, старший науковий співробітник Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Галагана оригінально привітала митців: "Ваша виставка – це "бомба"! А тому натомість я принесла вам "гранати". Ці смачні та корисні фрукти знають всі, кожен бачить оболонку, але дістатися до зерняток, до самої суті вміє не кожен. Поглянувши на світлини, можна з упевненістю говорити, що митці дуже добре знаються на гранатах!".
 
Директор Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка Інна Аліференко подякувала фотохудожникам за чудову виставку та відмітила, що бібліотека тісно співпрацює з багатьма митцями, знайомлячи з їх творчістю чернігівців та гостей міста. Приємно, що заклад стає "третім місцем" для громади, де люди проводять свій час поза роботою і домашніми справами, знаходять затишок та цікаві захоплення.
 
Фотовиставки "Погляди" та "Коханий край" вміщують в собі портрети різних людей з різними долями, кожне фото несе інформацію, певне тематичне навантаження та випромінює світлу енергетику людини, тварини чи місця, що зображені на фото.
 
Кожен чернігівець чи гість міста знайде світлини до душі, тому Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка запрошує відвідати фотовиставки та доторкнутись до прекрасного.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина на 9 місці за рейтингом Мінрегіону

Чернігівщина на 9 місці за рейтингом Мінрегіону 17:43

Про це повідомляє сайт Чернігівської ОДА з посиланням на щоквартальний моніторинг соціально-економічного розвитку регіонів України.

Ахметов через Ляшка хоче посилити вплив у Верховній Раді?

Ахметов через Ляшка хоче посилити вплив у Верховній Раді? 17:20

Олег Ляшко – один із найвідданіших представників інтересів олігарха Ріната Ахметова, якого той хоче повернути до Верховної Ради.

Прилучани відзначають 77-у річницю визволення рідного міста від нацистських окупантів

Прилучани відзначають 77-у річницю визволення рідного міста від нацистських окупантів 12:54

18 вересня - День звільнення нашого рідного міста від нацистських окупантів. Щороку в цей визначний день прилучани йдуть до меморіалу-скверу Вічної Слави, щоб схилити голову та вшанувати пам'ять воїнів, які віддали своє життя заради миру.

Як повернути не якісні ліки в аптеку?

Як повернути не якісні ліки в аптеку? 12:03

Під час придбання будь-яких лікарських препаратів в аптеці покупець фактично укладає договір роздрібної купівлі-продажу, а отже, в такому випадку виникають права та обов’язки, що передбачені нормами цивільного законодавства України.

Про налагодження взаємодії державних органів та орг...анів місцевого самоврядування з громадськістю...

Про налагодження взаємодії державних органів та орг...анів місцевого самоврядування з громадськістю... 11:44

Про налагодження взаємодії державних органів та органів місцевого самоврядування з громадськістю у процесі формування й реалізації державної та регіональної політики говорили 17 вересня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів під час дистанційного навчання.