Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 лютого, 22:54:03

Чернігівський академічний драмтеатр ім.Т.Г.Шевченка розпочав 92-ий театральний сезон

12.10.2017   08:10Агенцiя

Найщиріші вітання шанувальникам сценічного мистецтва з нагоди відкриття у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка нового 92-го театрального сезону, який цьогоріч розпочався прем’єрним показом оперети-жарту «Перемудрували» за п’єсою класика української драматургії Марка Кропивницького «Пошились у дурні» у постановці режисера, заслуженого діяча мистецтв України Віри Тимченко.

З перших хвилин сценічного дійства глядачів заворожило розмаїття кольорових стрічок, з яких утворювалось і вбрання хлопців та дівчат, і дахи будівель, і плéтені тини біля хат. Тож і причитання обох батьків, заклопотаних заміжжям своїх доньок – у мірошника Кукси (арт. Валентин Корінь) п’ятеро, а у коваля Дранка (арт. Едуард Брагіда) аж семеро – викликали у глядачів співчутливий сміх. Сперечалися турботливі батьки так аргументовано, що глядачі мимохіть переймалися бідами обох удівців, у яких найголовніший клопіт – вдало видати заміж свій «дівочий батальйон».

Ліричними і водночас не позбавленими гумору змальовані на сцені відносини двох молодих пар – наймита Антона з Куксиною Орисею (артисти Євген Бондар і Євгенія Василенко) та ковалевого помічника Василя з Дранковою Горпиною (артисти Сергій Пунтус і Ксенія Макієвська). Ще два комічні персонажі – хитрий і грошолюбивий писар Скакунець (арт. Петро Великий) та захожий п’яничка Нечипір (арт. Микола Лемешко) – додали кумедності всьому сценічному дійству та раз по раз викликали сміх та оплески глядачів.

Особлива роль режисером-постановником була відведена оркестрові, який був розташований на сцені й епізодично брав участь у сценічному дійстві, а його диригент спілкувався з героями п’єси й органічно вписувався в ситуативні мізансцени. На сцені гармонійно взаємодіють оригінальне музичне оформлення (диригент Олексій Рощак, хормейстер Світлана Філін), барвиста та функціонально мобільна сценографія (художник-сценограф Людмила Ковальчук), осучаснений художній варіант національних костюмів (художник Ганна Тищенко). Вмотивований супровід балетної групи (балетмейстер Ольга Шпаковська) став і своєрідним прологом на початку дійства, і яскравим заключним акордом наприкінці спектаклю. Публіка з цікавістю і прихильністю поставилася до спроби режисерсько-постановочної групи оживити класичну драматургію, зробити її прийнятною для сучасного глядача. Творчому ансамблю шевченківців, задіяних у виставі, вдалося нехитру фабулу класичної п’єси зробити такою, що глядацька зала аплодувала їм стоячи.

Вітаючи колектив театру з успішною прем’єрою, побажаємо музичній комедії «Перемудрували» за п’єсою Марка Кропивницького тривалого сценічного життя, а шанувальникам театрального мистецтва – нових приємних зустрічей протягом 92-го театрального сезону.


Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Останні новини Чернігівщини

Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22

Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19

Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01

До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40

Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.

Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37

1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.