Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 04:01:54

Творча удача території душі

02.06.2012   11:36Агенцiя

Є у Чернігові непосидючий художник-монументаліст Борис Дєдов, який уперто робить давній історичний Вал… столицею сучасного мистецтва. Ще у 1994 році він відкрив тут у старому приміщенні художню галерею “Пласт-Арт”, котру багато хто сприйняв критично. Скарги йшли кілограмами! Та нині обласний центр щороку збирає на виставки, пленери все передове, модерне, що є в Україні. А в експозицію Чернігівського музею сучасного мистецтва “Пласт-Арт” може потрапити твір навіть 16-річного художника, якщо у нього є талант!

Нещодавно музей приймав всеукраїнський арт-фестиваль сучасного мистецтва “Територія душі”. Різні стилі, різне бачення дійсності. Однак ідейно-світоглядний зміст арт-фестивалю “Територія душі-4”, як зазначив доктор філософських наук голова наглядової ради Чернігівського музею сучасного мистецтва “Пласт-Арт” Володимир Личковах, тематизується у формулі “Україна в образотворчому мистецтві: природа, історія, культура, люди”.

– Ми показали 160 робіт 53 художників з різних куточків країни, – розповів нам директор музею Б. Дєдов. – Усі наші гості одностайні в тому, що територія проекту росте і вшир, і вгору. Естетична концепція “Пласт-Арту” гуртує митців, які відтворюють архетипи української ментальності в сучасних художніх образах. Особливого значення набувають традиції сіверянської образотворчості – естетика зачарованої Десни, пронизана романтичною символікою. Музей шукає митців, котрі стверджують неповторну естетичну ауру регіону, розширюють виднокруг сучасної національної іконосфери.

…Знайомимося з кількома учасниками арт-фестивалю. Увагу насамперед привернув “молодий Реріх”. Так ми подумки назвали за зовнішністю Дениса Бугрова – художника та піаніста. Його роботи вирізняються реалізмом зображеного. Водночас художник вибирає нетрадиційний ракурс, і від того природа набуває дивовижної поетичності.

– Живопис – значить “писати життя”, – каже Д. Бугров, скептично оцінюючи деяких колег-“авангардистів”. – Я ж бачу не живопис, а кольорові фантазії. Я тут виставляюсь, щоб показати зникаючі лики чернігівської природи.

А ось витвори театральної художниці Олени Загребіної “Персона І” та “Персона ІІ” відразу й не збагнеш: якісь металеві трубочки, патрони, нове “життя” двох шухлядок із письмового стола…

– Це асамбляж – об’ємний колаж, – пояснила вона. Лише пильно розглянувши ці поєднані конструкції, розшифровуєш метафоричні образи: ось політик, якого можна ручкою “закрутити” до потрібної кондиції, а це – екстремальна жінка, заряджена порохом, готова вистрілити у будь-яку мить.

Філософія і поезія, святе і земне поєднане у роботах Дмитра Зуганова, Віри Жлудько, Бориса Єгіазаряна, Олександра Дубовика, Ольги Скороход, Інги Леві та інших учасників “Території душі”. Ці твори запрошують думати, дискутувати. В цьому, мабуть, і є творча удача.

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=258300

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини