Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 лютого, 12:25:35

Творча удача території душі

02.06.2012   11:36Агенцiя

Є у Чернігові непосидючий художник-монументаліст Борис Дєдов, який уперто робить давній історичний Вал… столицею сучасного мистецтва. Ще у 1994 році він відкрив тут у старому приміщенні художню галерею “Пласт-Арт”, котру багато хто сприйняв критично. Скарги йшли кілограмами! Та нині обласний центр щороку збирає на виставки, пленери все передове, модерне, що є в Україні. А в експозицію Чернігівського музею сучасного мистецтва “Пласт-Арт” може потрапити твір навіть 16-річного художника, якщо у нього є талант!

Нещодавно музей приймав всеукраїнський арт-фестиваль сучасного мистецтва “Територія душі”. Різні стилі, різне бачення дійсності. Однак ідейно-світоглядний зміст арт-фестивалю “Територія душі-4”, як зазначив доктор філософських наук голова наглядової ради Чернігівського музею сучасного мистецтва “Пласт-Арт” Володимир Личковах, тематизується у формулі “Україна в образотворчому мистецтві: природа, історія, культура, люди”.

– Ми показали 160 робіт 53 художників з різних куточків країни, – розповів нам директор музею Б. Дєдов. – Усі наші гості одностайні в тому, що територія проекту росте і вшир, і вгору. Естетична концепція “Пласт-Арту” гуртує митців, які відтворюють архетипи української ментальності в сучасних художніх образах. Особливого значення набувають традиції сіверянської образотворчості – естетика зачарованої Десни, пронизана романтичною символікою. Музей шукає митців, котрі стверджують неповторну естетичну ауру регіону, розширюють виднокруг сучасної національної іконосфери.

…Знайомимося з кількома учасниками арт-фестивалю. Увагу насамперед привернув “молодий Реріх”. Так ми подумки назвали за зовнішністю Дениса Бугрова – художника та піаніста. Його роботи вирізняються реалізмом зображеного. Водночас художник вибирає нетрадиційний ракурс, і від того природа набуває дивовижної поетичності.

– Живопис – значить “писати життя”, – каже Д. Бугров, скептично оцінюючи деяких колег-“авангардистів”. – Я ж бачу не живопис, а кольорові фантазії. Я тут виставляюсь, щоб показати зникаючі лики чернігівської природи.

А ось витвори театральної художниці Олени Загребіної “Персона І” та “Персона ІІ” відразу й не збагнеш: якісь металеві трубочки, патрони, нове “життя” двох шухлядок із письмового стола…

– Це асамбляж – об’ємний колаж, – пояснила вона. Лише пильно розглянувши ці поєднані конструкції, розшифровуєш метафоричні образи: ось політик, якого можна ручкою “закрутити” до потрібної кондиції, а це – екстремальна жінка, заряджена порохом, готова вистрілити у будь-яку мить.

Філософія і поезія, святе і земне поєднане у роботах Дмитра Зуганова, Віри Жлудько, Бориса Єгіазаряна, Олександра Дубовика, Ольги Скороход, Інги Леві та інших учасників “Території душі”. Ці твори запрошують думати, дискутувати. В цьому, мабуть, і є творча удача.

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=258300

Останні новини Чернігівщини

Про ефективне управління людьми дізналися представники громад Чернігівщини

Про ефективне управління людьми дізналися представники громад Чернігівщини 11:42

У вівторок, 18 лютого у Чернігівському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» відбувся тренінг на тему «Управління людськими ресурсами в ОТГ». Учасниками заходу стали представники об’єднаних територіальних громад Чернігівської області.

Освітня субвенція у 2020 році для Чернігівщини збільшена на 36,66 млн. грн

Освітня субвенція у 2020 році для Чернігівщини збільшена на 36,66 млн. грн 10:44

Уряд спрямував місцевим бюджетам кошти на освіту та підтримав позицію Асоціації міст України щодо врахування реального контингенту учнів.

Міський голова Ніжинв провів особистий прийом громадян

Міський голова Ніжинв провів особистий прийом громадян 10:23

18 лютого міський голова Анатолій Лінник провів особистий прийом громадян.

Відбулося публічне представлення звіту про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік

Відбулося публічне представлення звіту про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік 10:13

Звіт про виконання міського бюджету міста Чернігова в 2019 році був представлений на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 18 лютого. Озвучила підсумкові показники фінансового року керівниця фінансового управління міської ради Олена Лисенко.

В обласній раді обговорювали питання подальшої діяльності та розвитку ДП

В обласній раді обговорювали питання подальшої діяльності та розвитку ДП "Чернігівторф" 10:05

Призначення профільним Міністерством чергового в.о. директора ДП «Чернігівторф» (без оголошення конкурсу) викликало занепокоєння працівників підприємства щодо його подальшої долі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини