Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 вересня, 15:57:09

Творча удача території душі

02.06.2012   11:36Агенцiя

Є у Чернігові непосидючий художник-монументаліст Борис Дєдов, який уперто робить давній історичний Вал… столицею сучасного мистецтва. Ще у 1994 році він відкрив тут у старому приміщенні художню галерею “Пласт-Арт”, котру багато хто сприйняв критично. Скарги йшли кілограмами! Та нині обласний центр щороку збирає на виставки, пленери все передове, модерне, що є в Україні. А в експозицію Чернігівського музею сучасного мистецтва “Пласт-Арт” може потрапити твір навіть 16-річного художника, якщо у нього є талант!

Нещодавно музей приймав всеукраїнський арт-фестиваль сучасного мистецтва “Територія душі”. Різні стилі, різне бачення дійсності. Однак ідейно-світоглядний зміст арт-фестивалю “Територія душі-4”, як зазначив доктор філософських наук голова наглядової ради Чернігівського музею сучасного мистецтва “Пласт-Арт” Володимир Личковах, тематизується у формулі “Україна в образотворчому мистецтві: природа, історія, культура, люди”.

– Ми показали 160 робіт 53 художників з різних куточків країни, – розповів нам директор музею Б. Дєдов. – Усі наші гості одностайні в тому, що територія проекту росте і вшир, і вгору. Естетична концепція “Пласт-Арту” гуртує митців, які відтворюють архетипи української ментальності в сучасних художніх образах. Особливого значення набувають традиції сіверянської образотворчості – естетика зачарованої Десни, пронизана романтичною символікою. Музей шукає митців, котрі стверджують неповторну естетичну ауру регіону, розширюють виднокруг сучасної національної іконосфери.

…Знайомимося з кількома учасниками арт-фестивалю. Увагу насамперед привернув “молодий Реріх”. Так ми подумки назвали за зовнішністю Дениса Бугрова – художника та піаніста. Його роботи вирізняються реалізмом зображеного. Водночас художник вибирає нетрадиційний ракурс, і від того природа набуває дивовижної поетичності.

– Живопис – значить “писати життя”, – каже Д. Бугров, скептично оцінюючи деяких колег-“авангардистів”. – Я ж бачу не живопис, а кольорові фантазії. Я тут виставляюсь, щоб показати зникаючі лики чернігівської природи.

А ось витвори театральної художниці Олени Загребіної “Персона І” та “Персона ІІ” відразу й не збагнеш: якісь металеві трубочки, патрони, нове “життя” двох шухлядок із письмового стола…

– Це асамбляж – об’ємний колаж, – пояснила вона. Лише пильно розглянувши ці поєднані конструкції, розшифровуєш метафоричні образи: ось політик, якого можна ручкою “закрутити” до потрібної кондиції, а це – екстремальна жінка, заряджена порохом, готова вистрілити у будь-яку мить.

Філософія і поезія, святе і земне поєднане у роботах Дмитра Зуганова, Віри Жлудько, Бориса Єгіазаряна, Олександра Дубовика, Ольги Скороход, Інги Леві та інших учасників “Території душі”. Ці твори запрошують думати, дискутувати. В цьому, мабуть, і є творча удача.

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=258300

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 15:22

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 19 вересня до 8:00 20 вересня 2019 року.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 14:34

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Міськраду зобов’язано оформити право власності на будівлю дитячого садочку та правовстановлюючий документ на земельну ділянку

Міськраду зобов’язано оформити право власності на будівлю дитячого садочку та правовстановлюючий документ на земельну ділянку 14:22

На земельну ділянку, на якій знаходиться приміщення дошкільного навчального закладу «Ромашечка» у с. Погорільці Семенівського району, відсутній правовстановлюючий документ. Крім цього, право власності на будівлю навчального закладу теж не оформлено.

Поліція затримала групу кавказців, які підозрюються у серії розбійних нападів

Поліція затримала групу кавказців, які підозрюються у серії розбійних нападів 14:15

Після нападу на підприємця у Менському районі лиходії планували «загубитися» в Києві, але були затримані поліцейськими на стаціонарному посту траси «Чернігів-Київ».

Під час пожежі загинуло двоє чоловіків

Під час пожежі загинуло двоє чоловіків 13:58

20 вересня о 07:50 до Служби порятунку "101" у Ріпкинському районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в селі Губарі, що за 29 кілометрів від районного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини